maja49

přesazení orchideí

Mám doma orchideu cca 4 roky. Zalévám dle potřeby a občas hnojím běžným hnojivem pro pokojovky. Teď přemýšlím nad tím, jestli ji mám přesadit nebo to není potřeba. Pokud přesadit, tak do čeho?? Kvetla mi první 2 roky, teď nic. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
badisko

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/pokojove-rostliny/poradna-pro-pestovani-orchideji-proc-nekvetou/ je tam clanek ..Jak přimět orchideje, aby kvetly dale tipy a rady na pestovani orchideji..http://www­.orchidej.estran­ky.cz/clanky/za­levani/zaleva­ni.html je tam o nich snad vse …

Další odpovědi
anonym

Pokud ji chceš přesadit, tak si pořiď speciální substrát na orchideje. Zalévat není třeba, spíše orchidej potřebuje rosit. V létě i několikrát za den. Pokud nekvete, zkus ji dát na jiné místo.
V kadeřnictví, kam chodívám, mají děvčata nádherné orchidejky na okně situovaném na sever. Nádherně kvetou dvakrát ročně.

Funna

Potvrzuji vše, co píše očko…orchideje se moc často přesazovat nemusí…ale pokud to uděláš, tak po vytažení z původního substrátu ostříhej všechny odumřelé kořeny…a běžné hnojivo na pokojovky není zrovna ideální…kup si tekuté hnojivo přímo na orchideje a klidně při každé zálivce (jednou za 7–10 dní, podle vyschlosti substrátu) ji tím zalij…a orchidej nesmí být na přímém slunci…nejlepší je lehce zacloněný východ, nebo světlý sever…