wwasp3

přesahující větve a spadlé listí na mém pozemku

Soused nehodlá odstranit větve ,které přesahují na můj pozemek a které jsou ve velké výšce a ani spadané listí.Lze tyto větve nechat odstranit odbornou firmou a náklady vymáhat na dotyčném majiteli sousedního pozemku? Určitě bych ho písemnou formou upozornil, že mám toto v úmyslu a nechal časový prostor na odstranění větví. Nechce se mi mu dělat otroka. Dále dotaz, můžu udělat proti tomuto opatření v podobě clony( 3 6m tyče,šířka 7m vyplněna ne pletivem,ale sítí,která nijak nestíní,ale brání pouze spadu listí,plodin,od­květu a pod.)Na oplocení,dle stavebního úřadu musím mít jejich souhlas..toto není oplocení,jen clona, to by nemělo vyžadovat jejich souhlas??

Nejlepší odpověď
mosoj

Větve ti vadí a ptákovina z „ptačí sítě“ ne ? nemám z tebe moc dobrý pocit.

Další odpovědi
Hlada

Jste jistě šťastný člověk, když toto považujete za důležité. Važte si toho, jen trochu upevněte psychickou odolnost.

wwasp3

Samozřejmě to není ono,ale je to nohem menší zlo,než-li každodenní odklízení bordelu z trávníku,ba­zénu,dlažby. Je to 8m třešeň a jakmile začne kvést a plodit,tak už to začíná. Od května do zimy,než-li opadá listí úplně. Musí být bezvětří,aby tam nic nanapadalo.

gagaga

omlouvam se, nechci nejak moralizovat , ale stale ( i ted ) ctu dokola knizky od Arnosta Lustiga .. Vam bych je doporucila taky. A
mozna, po precteni jedne, nebo dvou jeho knih budete chodit ( a rad ) odklizet listi i na souseduv pozemek ..

  • iv-

wwasp3

Aha..tak mi promiňtě,že jsem sem lezl. Zde,jak tak koukám nenajde odbornou odpověď, jen přihlouplé odpovědi. V podstatě mě nezajímá, co se komu líbí,či nelíbí, nebo jak kdo je šťastný,či nešťastný,nebo kdo má jaké problémy. Rychlejší a vyčerpávající bude zajít na stavební úřad,než tady polemizovat,někomu něco vysvětlovat a argumentovat. Ano,jsem šťastný,mám krásný nový barák s velkým bazénem a krátce střiženým exklusivním trávníčkem,bez jediného plevele, tak PROČ mám uklízet cizí bordel…a ostatní napište – patří ti to a koukej makat…nazdar všem

SADLIK

Chápu Vás plně.Máme podobný problém.Každý podzim plný dvůr,střecha hnije,okapy též,nehledě k tomu,co stromy nasázené dva metry od základů dělají s barákem.Náš problém,sousedovo je jenom to ovoce.Jediné řešení je na obci,odkládám,ale jinak to asi nepůjde.Hodně zdaru přeje Sadlik

gagaga

:) a to si predstavte , ze ja mam ten novy barak taky ..( no, novy .. je 5 let stary ) :), ten bazen taky a stastna jsem taky .. ten travnik s cedulkou zakaz vstuu, jaky mate asi vy, ten tedy nemam a ani nechci mit :)
ale mam neco navic : mam vratka primo k sousedum a hezke mezilidske vztahy ..
jinak bych zit nechtela a ani neumela ..

  • iv-

wwasp3

Nechápu co tu kdo poučuje a moralizuje a podobnévěci,bez znalosti místních poměrů,fakt zajímavé…na 2 stranách jsou susedi super i mladí i staří,mezi kterými si vyhovíme ve všem,ale pokud v někom je hloupá závist a těmto lidem vadí absolutně vše a hlásají heslo – vy musíte skákat,jak my pískáme a my nemusíme lautr nic a vadí jim,že je hezky a vadí jim,když prší a prostě všechno…asi nemá cenu se dále tady rozepisovat…dále nechápu,proč to kdo tady komentuje..bral jsem to tu, že pokud má někdo zkušenost,odpo­ví,ale že to tu je až taková drbárna …divím se,že mají lidi čas odpovídat na něco, o čem neví nic a dokonce naznají odpověď na otázku – faktickou…zřejmě se velice nudí
…pozn.: na trávník není zákaz vstupu..pokud

zjentek

už stačilo jen dodat, že taky víš, že nelze jen tak vyhubit podobně šťastné lidstvo a že víš, že to je důvod, proč nenávratně mizí svět, který nakonec zase potřebuješ, abys moh exklusivně budovat ..a byl bys komplet za moudrého.