novakova.t

Preruseni studia na SOU. Do kdy mohu nastoupit?

Zdravím, ze zdravotnich duvodu jsem prerusila stredni odborne uceliste. Mam dokonceny 2r. Chybi mi posledni rok na vyucni list. Do kolika let musim nastoupit abych nemusela studovat znova od prvniho rocniku? Slysela jsem ze do 2 let na stejne skole. V pripade jine skoly se stejnym oborem do 5ti let. Diky za odpovedi

Nejlepší odpověď
annas

Nejlepší bude, když se přímo obrátite na ředitele škol/školy, dovíte se všechny možnosti.

Jinak cituji ze školského zákona § 66 , bod 5:

„Ředitel školy může žákovi, který splnil povinnou školní docházku, přerušit vzdělávání, a to na dobu nejvýše dvou let. Po dobu přerušení vzdělávání žák není žákem této školy. Po uplynutí doby přerušení vzdělávání pokračuje žák v tom ročníku, ve kterém bylo vzdělávání přerušeno, popřípadě se souhlasem ředitele školy ve vyšším ročníku, prokáže-li odpovídající znalosti. Ředitel školy na žádost ukončí přerušení vzdělávání i před uplynutím doby přerušení, nebrání-li tomu závažné důvody. atd.“

http://info.e­du.cz/cs/node/34275