miksakm

Přerušení studia

Dobrý Den, je mi skoro 16 let a chci předčasně ukočit studium v 1.ročníku. Od nového školního roku chci začít na jiné škole . Rád bych se zeptal co udělat po ukončení studiu?? Kam jít, co vyřídit?? Děkuji za každou odpověd.. z

Odpovědi
anonym

Sem do poradny určitě ne. Poraď se s třídní učitelkou.

Kyblix

Podívej se na stránky školy, tam by mohl být nějaký formulář. Jinak ale souhlas s kolegou, zeptej se učitelky…

venkovan

Obávám se, že musíš na úřad práce.
Takže pokud skutečně chceš studium ukončit – přerušit (počítej s tím, že během půl roku z učení vypadneš, ztratíš návyky apod.), tak si najdi nějakou poradnu pro mladistvé a zeptej se tam co tě čeká.
Jestli cheš něco rozumného udělat, tak dokonči letošní ročník a potom přestup. S ukončeným ročníkem se přestupuje lépe, respektive lépe tě bude nová škola vnímat.
Ve své podstatě – plnou odpovědnost za tebe mají ještě rodiče a nebo jiný zákonný zástupce. Takže tam musíš jít nejdřív.
To, že ty chceš ještě neznamená, že můžeš.