Ondrej01

„Přeprava zásilky k dodací poště.“ Znamená to, že balíček od ČP obdržím zítra?

Dobrý den, objednal jsem si balíček, je přepravován Českou poštou, dnes se status změnil na „Přeprava zásilky k dodací poště.“, znamená to, že bych mohl dostat balíček už zítra? Děkuji.
Ano fakt to přišlo včera v 10 dopoledne :) objednáno v sobotu. ČP překvapila.

Nejlepší odpověď
still

Je to pravděpodobné. Také jsem to nedávno sledoval a bylo to přesně tak. Nevím jakého města či obce se váš případ týká, např. v Praze doručují do vlastních rukou zaměstnanci depa, které zpracovává balíček pro koncovou poštu. Pokud odesílatel k zásilce připojí telefon adresáta, doručovatel z depa se snaží s adresátem spojit před doručením a domluvit předání. Pokud ho nezastihnou na doručovací adrese, uloží balíček na příslušné poště, kde je možné se pak domluvit na opakovaném doručení, či si ho vyzvednout osobně.
Ale to popisuji jak to většinou probíhá v Praze, kde to České poště celkem šlape. Jinde to může být jinak.

Další odpovědi
Alesh

Záleží na tom, jak dlouho ji budou přepravovat k dodací poště. Pokud ji přivezou během zítřka, pak by ti ji i ten den měli být schopni vydat. S ohledem na to, jak zmiňovaná státní firma funguje, bych jim dal ještě den navíc, ale třeba překvapí. 😉