Avatar uživatele
koník.

přepnutí velkých/malých písmen již napsaného textu

Občas něco napíšu a pak si všimnu že jsem nepřepnul capslock a nejvíc mě štve to celé přepisovat. Jde třeba pri označení textu nějakou klávesou zkratkou text změnit na velká nebo malá písmena?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, Hlada, huxa, zzzzz, Beer4Real před 4148 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Ve Wordu 2007 na kartě Písmo je tlačítko Aa. Pod ním jsou různé změny písma. Text určený ke změně se označí a tlačítkem se zvolí požadovaná změna.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Já si myslím, že operační systém (přesněji Windows) to sám o sobě neumí, ale určitě má na to funkci Word (alespoň ten z Office 2003, který mám nainstalovaný – tzn. požadovaný text obtáhnout a Ctrl-C, otevřít nový dokument – Ctrl-V, překonverovat onou funkcí písmena, opět Ctrl-C, vlepit text na původní místo – Ctrl-V a zavřít Word bez uložení dokumentu.
Doplňuji:
Teď jsem nakoukl do editoru PSPad, který mám nainstalovaný taky a ten to taky umí. Dá se tedy předpokládat, že by to mohl umět každý „lepší“ textový editor nebo wordprocessor, třeba v LibreOffice nebo Open Office, které mě teď namátkou napadly. Neumí to Zápisník ani WordPad z Windows XP, jak jsem si teď ověřil.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Orange

Je na to zkratka, ale nemůžu si vzpomenou a ani Google nepomohl :/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek