larios22

přeplnovany motor

Jaký je rozdíl mezi přeplňovaným motorem a nepreplnovanym co se týče vstřikem paliva?

Nejlepší odpověď
SamuraiSword

Se vstřikem paliva to nemá co dělat. Přeplňovanej motor má nucené sání,tzn. že vzduch potřebnej k hoření si nesaje sám,ale tlačí mu ho tam turbo nebo kompresor. Je asi víc systémů přeplňování než tyhle dva,ale tyhle jsou zdaleka nejrozšířenější. Třeba Mazda používala u Xedosu 9 k přeplňování tzv. Millerův cyklus. Prostě motor s atmosférickým plněním (nepřeplňovanej) si vzduch saje sám a motor s přeplňováním „dostává“ vzduch pod tlakem od turba nebo od komresoru…:-)

Další odpovědi
honza19hk

u přeplňovanýho motoru tam vzduch žene turbo,v opačném případě má normální sání.