Boooh

Přepis bytu

Dobrý den,

potřeboval bych poradi ohledně přepsání bytu. Jedná se o státní byt, jehož pronajimatelem je kamarád již 28 let. Nyní v něm již však od července 2010 bydlí jako spolunájemce má přítelkyně.

Existuje někde daná lhůta, po které může kamarád, jakožto pronajimatel převést byt na mou přítelkyně, aby on již nijak nefiguroval ve smlouvě a jediným pronajimatelem tedy byla pouze má přítelkyně ?

Snad jsem to popsal jakžtakž srozumitelně a že s tím bude mít někdo přímou zkušenost, případně alespoň fundovanou ifnformaci a odpověď. Děkuji předem.

Odpovědi
anonym

Byt byl kamarádovi někým přidělen. Pokud kamarád chce byt přenechat Vaší přítelkyni bude nutno zajít na bytový odbor úřadu, či jiné instituce, která ten byt spravuje, a domluvit se přímo tam, zda bude možné byt převést na jinou osobu a zda touto osobou může být právě Vaše přítelkyně. Je mi ale záhadou, proč toto neřeší přímo kamarád. Ten ví, kdo mu byt poskytl a za jakých podmínek.
Zde se mi situace jeví jako klasický pronájem najatého bytu a je-li ve Vašem městě nedostek bytů, moc bych do toho nezasahovala.