Adriana.Dc

Přepis auta v polopřepisu předchozího majitele…

Ahoj,koupila jsem auto kde je malej techničák střiženej a ve velkém je předchozí majitel ve vodhlášce.Prosím poraďte,co stím.A jak se dá popřípadě auto vyřadit úplně z provozu,když není psané na mě a je stále ve vodhlášce,tak jak jsem psala vejš.Děkuji
Doplňuji:
Auto není na mě přepsané ani v polopřepisu.Je v polopřepisu na předchozího majitele.Kupní smlouvu o koupi auta mám.

Odpovědi
Miroslavst

A jsi v polopřevodu uvedena ty? Pokud ne, nemůžeš s tím nic dělat, auto není tvoje.

Nyní nevím 100%, ale pokud jsi v polopřevodu, myslím, že můžeš zrušit auto a odhlásit. Je také možné, že nejprve přihlásit a pak zrušit.

Takže vlastně auto není tvoje. Nejprve pepírově dát dopořádku a poté s ním nakládat jak uznáš za vhodné.
Ještě je tu možnost, že by auto zrušil ten kdo je v polopřevodu.

cukrar

musím bohužel nesouhlasit s Miroslavem, ale tak to není. Vlastníka vozidla neurčuje zápis v techničáku, ale právní řád. Majitelem je ten co vozidlo zakoupil buď podel občanského nebo obchodního práva. Nikoliv dle zápisu v techničáku. Dost často se to plete a lidi dělají zbytečné kroky.
Více rád vysvětlím.
Zdravím. Milan

Zdroj: ICQ 55180641