baghira

Přepíráte drobné věci ručně? A proč?

K otázce mě inspirovala otázka na ruční prací prostředek.
Naše čtyřčlenná rodina nemá problém pravidelně plnit pračku, takže ruční přepírání připadá v úvahu jen u pár vysoce choulostivých manželčiných kousků, ale myslím, že i když je člověk sám, je efektivnější, ekologičtější, energeticky nenáročnější atd. mít dostatek „trenclí a fuseklí“ a prát je hromadně v pračce, než si to kousek po kousku přepírat v ruce.
Nebo ne?

Nejlepší odpověď
www

A tak to jsem na tom podobně jako Beer. Navíc nebydlím sám, a kvůli těm pár kousků je mně líto pouštět společnou pračku, vodu, čerpat energii, mám to propočteno. Navíc jsem lakomej a ještě chudej, snažím se tak šetřit a ušetřím 😁.
Rodina a jednotlivec je sakra rozdíl !

Další odpovědi
Drap

Určitě je výhodnější využívat pračku. Občas se však dostávám do situací, kdy pobývám delší čas v přírodě bez pračky a bez elektriky, takže i přepírání v ruce některých věcí je nutné.

Berušinka

Také si to myslím, protože, jak jsem zjistila – při praní v ruce je dost velká spotřeba vody. Pračka to vymáchá a vyždíme lépe.
Můj krásný kousek – korzet – bych taky do pračky nehodila =P – i když, co jde, to házim do pračky – jsem líná =D
I když občas přítelovi trencle nebo ponožky v ruce máchám …

hanulka11

Jako 10–12 letá holka jsem musela denně přepírat své prádlo a musím říct, že velmi nerada. Dnes vím, že prádelna se musela dopředu zamluvit, aby na nás došla řada , aby mohla 1× týdně maminka vyprat a tomu se říkalo den velkého prádla. Ale byl to neskutečný obřad. Jistě si ho mnozí pamatujete. Tenkrát nebylo běžné aby každá rodina měla doma pračku. Jo měli jsme takovou tu Perobot tu velikou se ždímačkou, ale ta stála právě ve společné prádelně. Ale maminka byla ráda, že může vyprat ve velké prádelenské pračce. A tak ráno se zatopilo pod kotelem a bílé se vyvářelo v kotli a škobilo a já musela pomáhat a pak jsem chodila věšet .Mohu říct, že si na to mockrát vzpomenu. A tatínek vařil a my měli vždy v den velkého prádla k obědu výborné pečené kuře a bramboračku …tak to uměl dobré uvařit jen on.
Jakmile jsem se vdala , skončila doba přepírání. A mohu říct, že nepřepírám ani dnes, kdy jsme s manželem sami. Naplním ob den pračku jak bílým tak barevným a v pohodě v klídku je vypráno.

Ale myslím, že to je každého věc, jak mu to vyhovuje.

Fakt je , že mě ta otázka taky zaskočila. Zda přepírat dál v jaru či něčem jiném. Jar by mě tedy fakt nikdy nenapadl.

Tak tedy zdar čistému a voňavému prádlu.

Hlada

Na to můžu odpovědět z vlastní zkušenosti. Zůstal jsem zám, koupil jsem na tržišti asi 2,5 kg ponožek a slipů, které dám jednou za čtvrt roku do pračky a můžu v klidu čučet do odpovědí nebo lovit kešky. V ruce bych pral jen z donucení.

terry

JJ, přestože jsem odstěhovala mužskýho, peru vše v pračce a ručně jen výjimečně.
Proč investovat čas, když to lze provést lehčeji a levněji a účinněji.
Pračky odvažují vodu už od cca 1 kg na praní i máchání.
Pro běžné praní v ruce nevidím důvod.

koza

takové propocené pracovní ponožky -radši vyprat každý den,protože kde je skladovat ,než na ně přijde řada do pračky 🙂