přepichování vyklíčených paprik

jaký substrát mám použít na vyklíčené papriky?resp.mohu použít ten samý,ve kterém byly vysety?hodlám je ted přepichovat jednotlivě do květináčků,tak jestli použít nový,nebo stačí ten z výsevu,nebo se musí použít při jakémkoli dalším přesazování vždy nový..

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud se dá použít hlína z výsevu, použil bych ji. Myslím, že vám to stejně kvůli rozdílu obsahu hlíny ve výsevu a jednotlivých květináčků nevyjde, pak bych použil hlínu na zeleninu.
Nebude na škodu, když přidáte velmi, ale velmi málo třeba cereritu-stačí pár zrníček (tak 2–3) do každého květináčku. Ale ať se neopírá o kořenjy ani o kytku-spálilo by jí to.

Další odpovědi
Q

Záleží jestli byl výsev do agroperlitu či nikoliv. Není nutné použít nový substrát, ale pokud chcete mít velmi silné rostliny a zatím máte paprik dost, tak je nechávejte co nejdéle v malém prostoru – vytvoří si velmi silné stvoly, které se následně nezhroutí pod tíhou papriky 🙂