Přeočkování Prevenarem

Dobrý den,
náš syn byl naočkován vakcínou Prevenar (7 valentní) ve věku sedmi a osmi měsíců. K přeočkování by mělo dojít ve druhém roce. Kdy přesně. Je jedno, zda ve třináctém či dvacátémčtvrtém měsíci jeho věku. Je možné přeočkovat až ve dvacátémčtvrtém měsíci jeho věku a to již 13 valentním Prevenarem? Stačila by jedna dávka? Děkuji

Odpovědi
afro.minerva

Nejlépe bude, zavoláte-li pediatrovi, který vám dítě očkoval. Takto podrobné informace získáte jenom tam.

Nuk nuk

Popravd řečeno, bych s vakcínami tohoto typu moc neexperimentovala a to ani co se týče kombinací dvou generací vakcíny ani co do uspíšení očkování. 3 dávky s určitým odstupem jistě mají něco do sebe a není vůbec zbytečné počkat až do učeného termínu. Pokud byste to uspěchali, mohlo by si tělo vytvořit slabší protilátky nebo by se mohla dostavit nějaká nepříliš vítaná reakce. Co se týče té kombinace dvou generací vakcíny, jestli to dobře chápu, měla by být očkováním proti více kmenům, že. V takovém případě ale chzběly tyto kmeny v předchozích dávkách a tělo si proti nim tedz nemůže vytvořit dostatečné protilátky.
Co se týče ale druhé části mé odpovědi, o tom se raději poraďte s ošetřujícím lékařem.