Přemýšlíte o budoucnosti podobně jako já, nebo to máte na háku?

Můžeme nosit čínské hadry,
jezdit s německými auty,
spát ve švédských postelích,
dívat se na japonské televize,
vařit v švýcarských hrncích španělské rajčata
i norské lososy…

… ale kultura by měla být vlastní – česká, ne muslimská

gecco, já i ty si nepamatujeme poněmčování lidí za protektorátu, ale jsou ještě žijící, kteří to prožili a zažili a vědí své.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Já to mám na háku:-)
A vsadím se, že ty máš na háku nějakého brávka 😁

Další odpovědi
gecco

Já se toho importu zase tak moc neobávám – kultura společnosti není něco, co lze rychle a snadno změnit…
😉
No – dobrovolně se přiznám, že okupaci tedy neočkávám…
😉

Kepler

Já to mám celkem na háku, protože jako šedesátník to už mám narýsované dopředu. Jen přemýšlím, co asi čeká děti a vnoučata…

Drap

Samozřejmě. Bez ohledu na věk o tom člověk přemýšlet musí. Bohužel neni vidět žádná zářivá budoucnost

led

Keď pozerám na kultúru v českých kinách, televízii, mám pocit, že ani tá nie je česká, ale importovaná. Pôvodnej českej kultúry je málo.
Teraz asi lahnymu pohľadím bruško „jó, kdysi byla v českých zemích kultúra“

Agneta

„… ale kultura by měla být vlastní – česká, ne muslimská“

Samozřejmě, nejsme Kanada (atd.) – to je země přistěhovalců, a tam koukají jen na ten profit, který z nich mají, ale ve Vancouveru se místní momentálně taky necítí doma, všude v sousedství mají čínské hieroglyfy, neboť tam Číňaní
skupují nemovitosti (parkují prachy v betonovém zlatu) v kterých sami ani nebydlí*, angličtinou se tam ve městě pomalu už ani nedomluví.
*)ale dají je k dispozici čínské komunitě

xxx3

Mě tedy přijdou tyhle řeči o české kultuře od většiny lidí k smíchu. Málokdo z běžných lidí je schopný vyjmenovat bez delšího přemýšlení třeba 10 osob z oblasti kultury, které dosáhly nějakého významu ve světovém měřítku. Navíc je otázka, jakým způsobem se řada nynějších ochránců české kultury podílí na její produkci. (ostatně není to tak dávno, kdy jsem si přečetl výkřiky plné nenávisti pod diskusí o platech v české filharmonii). Možná snad pouze tehdy, pokud je „nezaměnitelná česká kultura“ redukovaná na hokej, pivo a knedlíky.

Agneta

barbakan > K tomu poněmčování – to tě nic jiného zase nenapadlo? To je jako v dnešní západní Evropě, kde se tak dlouho dohadovali o „smíšeném manželství“ (katolicko-luteránské), až se jim to přihodilo skutečně, a z jiné strany – africko-evropské manželství:DDD
My jsme byli tisíc let součástí německé říše (925 – 1918) – a z toho jsme jen profitovali, podívej se na východňáry (Bulharsko, Ukrajina…)- kteří nepřišli s německou kulturou do styku. Vypadá to, že patříš k těm šovinistům s tím pražským povstáním – 2800 mrtvých Čechů – a proč? O co šlo? Vyprovokovat nějakého německého fanatika ke zničení Prahy? Já jsem pro dobré vztahy s naším kulturním sousedem, a národem básníků a myslitelů. S Merklovou nesouhlasím (s tou souhlasí stejně asi jen 10% obyvatel).

gagaga

Agnetko, neminuly jsme se vloni my dve Vancouveru ?
Ja tam byla vloni v zari..
pamatujete, jak jsme se asi pred 2 roky minuly o tyden v Lisabonu ?
an. ma fotky … jestli chcete, muze poslat ( jestli dohleda ) :)
pa -iv-

Agneta

  • iv- tam jsem ještě nebyla, viděla jsem jen takovou reportáž…

v Lisabonu bylo krásně, mám super zážitky…na Avenida da Liberdade se večer tancovalo…druhý den ráno – až do asi 11h nádherná mlha – s rozsvícenými historickými latenami… fotek mám spoustu