Avatar uživatele
lukas.zmizik

přemýšlí někdo nad tím, jak uchovat digitální fotky pro svoje děti a vnoučata?

Dost často vidím, jak moderní maminky a tatínkové fotografují své malé ratolesti digitálním fotoaparátem nebo nějakým chytrým telefonem. Pak to nahrají na fejsbuk. Zajímalo by mne, zda moderní maminka a tatínek přemýšlí nad tím, jak ukáží své ratolesti fotky z mládí, až jí bude 20 – 30 let.

Kde berou tu jistitu, že za dvacet let bude fejsbuk existovat, že tam stále budou mít svůj ůčet a že budou stále čitelné nějaké jpg soubory?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, Hykam, zzzzz, Poklička před 3892 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Já si jednou ročně vyberu ty co se mi líbí a nechám si je vyvolat. Jasně že nejde vyvolat všechny, to co s digitálem nafotím, by mě asi finančně zruinovalo, ale tak cca100 jich každý rok vyvolám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hykam

Také jsem nad tím přemýšlel, nejjednodušší je nechat si udělat klasické fotky ve fotolabu (ne tisknout doma) a pokud je chce člověk uchovávat v digitální podobě, tak je musí občas ze starého média (CD, DVD) přezálohovat na nějaké novější, případně překonvertovat do jiného, novějšího formátu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reezo

Udělej si online internetové uložiště a tam si můžeš ukládat fotky. Internet tu bude ještě nějakou dobu 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek