Jenda K.

Je možné bez rizika přemontovat otvírání 13 let staré lednice zleva doprava?

Jestli třeba ta strana s madlem není za tu dobu nějak „sednutá“, než když ji dám na opačnou stranu a dveře tak nebudou třeba těsnit? Nikdy jsem to nedělal a v návodu, co jsem našel na netu, se o přemontování úchytů nic nepíše. Ale z videa u jiného typu tohoto výrobce to není nic složitého.

Nejlepší odpověď
elkon

Pokud je k tomu lednice uzpůsobená, tak to není problém. Se stářím to nesouvisí. Vnějšek lednice je plechový teď, stejně jako když byla nová. Pokud to nedělá matlák, není to žádný problém.

Další odpovědi
Kepler

Takovou lednici jsem kdysi měl. Byla tam taková příprava na přemístění pantů, ale dopadlo to dost blbě. Dveře moc nepasovaly a netěsnily. Takže závěrem: teoreticky lze, ale je tam riziko.

Vinpe

Zeptat se u výrobce, prodejce, jestli u daného typu lze dvířka přemontovat.
Pokud to jde, sehnat si předem i nové těsnění.

led

Je to možné, vo väčšine modelov je tento variant naprojektovaný. (má zaslepené predvrtané diery). Ale doporučujem pred zmenou strán otvárania preveriť kvalitu tesnenia. Ak je pôvodné, môže byť pri otočení v niektorom mieste netesné. Prečo, keď poloha dverí sa nemení? Pretože sa otočí pevný bod a prítlačný bod z jednej strany na druhú. Dvakrát meraj a raz otáčaj…

cukrar

Ano, půjde to, pokud jste šikovnáný.

Jenda K.

Ano je to tam připravené, právě z toho mám obavy, že se to může dělat jenom u nově zakoupené.

Hlada

Skříň ani dveře se časem nedeformují. Jeden ze závěsů je seřiditelný. Stačí nastavit rovnoběžnost a stejnou mezeru. Magnetické těsnění se nemusí měnit.