opa

Přemístnit brázek z Wordu.

Vytvořil jsem ve WORDU obráze s textem.Chtěl bych ho poslat.Ale aby to nemělo Worovský rámeček.Jde obrázek nějak převést třeba do souboru JPG ????Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

word je textový editor, takže v něm se dělá opravdu jen text.. na úpravu grafiky je naprosto nevhodný. Velice jednoduchý nástroj je třeba malování.. v tom uděláte stejný efekt – vložíte do obrázku text – a nemusíte ho instalovat. Pokud máte tedy systém windows.

Pokud se vám nechce znovu dělat s vaším dílem ve wordu tak můžete postupovat následovně:

  • na klávesnici stisknout „Print screen“ nebo na NTB často „Prt sc“ (hledejte v pravo)
  • tim se vám „vyfotila“ celá stránka
  • obrázek se uloží do schránky(jen info vy nic nespozorujete, jen pokud víte k čemu schránka je, tak už s tim naložíte podle potřeby)
  • otevřete si třeba malování strat programy.....
  • a kliněte spojení kláves Ctrl+v (tím vložíte obrázek)
  • vloží se vám celá vyfocená plocha..
  • obrázek si upravte dle potřeby

můžete ho rovnou uložit v potřebném formátu, nebo si ho oříznout, nebo uložit a oříznout v programu, tkerý vám více vyhovuje, nebo si tam můžete něco domalovat…

Jinak abych ještě odpovědět na otázku.. z wordu se přímo do .jpg uložit nedá.

Snad vám to nějak pomohlo

Další odpovědi
milky milou

určitě to jde, zkus to udělat spíš třeba v jiném programu ;)photo shop, bo tak…