Přeložíte slovo "zatrnulo " do češtiny ?!

Nejlepší odpověď
annas

Základní význam slovesa ve SSČ.
Zatrnout = začít trnout (= projevovat se chvěním, mrazením, dřevěněním – např. ruky, trnou izuby). Obrazně – mohu trnout ze strachu, vzrušením, hrůzou, úžasem, trnu nad jehou opovážlivostí.
Další možnost: bojím se, děsím se, strachuji se, že všechno špatně skončí.

Nad tím vším i nad dalšími okolnostmi mohu zatrnout. Zatrnu nad pomyšlením, že …

Další odpovědi
kropitko

zabrnělo, zachvělo, vyděsilo,,,,

hanulka11

není to jedním slovem…měla jsem nepříjemný pocit …