Nykki

Přeložení citátu

Zdravím,
chtěla jsem přeložit tento citát: Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, aby jsi nezmoknul . Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.

Ale nějak sem se zasekla na slově nezmoknul… Vůbec nikde to nemůžu najít,pomůže mi někdo?
Předem děkuji
Doplňuji:
Pardon do angličtiny.. /já su ale kokoska/

Nejlepší odpověď
quentos

hmmmmm… to bude těžké, když nevíme, do jakého jazyka. Tak já to risknu a napíšu to anglicky.

„You say: I love rain, but when it rains, you go and hide from getting wet. You say: I love the sun, but when it shines, you go and hide in the shade. I'm afraid that one day you will say to me: I love you“.

Když hledáme nějakou perlu, výsledek je obyčejně hrozně jednoduchý – i zmoknout je jednoduše „get wet“.
A když už překládáme něco do cizího jazyka, měli bychom nejdřív umět na výbornou ten svůj. Říká se ABYS… tvar *„aby jsi“ neexistuje. On sice naoko vypadá hrozně spisovně, jde však o krutý omyl.

anonym

Já furt, že je mi to nějak povědomé a ono to vypadá na opsání motta z profilu jednoho zdejšího uživatele – viz odkaz:
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/27776

kapka

Máte přehled o všech profilech tady? Tak to si tam taky musím něco napsat.

Sůwa

Jo, jo. Bývali takoví pánové, kteří měli přehled o všech a o všem.

Nykki

JOjo to vím,že abys(pořád mi zní můj učitel v hlavě )… já to jenom zkoušela tak dát do překladače jestli to náhodou nějak nevezme a pak sem to zkopírovala a ani si to po sobě nepřečetla

quentos

překladače jsou bohužel v tomhle dost zrádné. Často to trefí, ale často taky hází koniny :{/>