Avatar uživatele
Nykki

Přeložení citátu

Zdravím,
chtěla jsem přeložit tento citát: Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, aby jsi nezmoknul . Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.

Ale nějak sem se zasekla na slově nezmoknul… Vůbec nikde to nemůžu najít,pomůže mi někdo?
Předem děkuji
Doplňuji:
Pardon do angličtiny.. /já su ale kokoska/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Nykki

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4280 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Odpoveď byla označena jako užitečná

hmmmmm… to bude těžké, když nevíme, do jakého jazyka. Tak já to risknu a napíšu to anglicky.

„You say: I love rain, but when it rains, you go and hide from getting wet. You say: I love the sun, but when it shines, you go and hide in the shade. I'm afraid that one day you will say to me: I love you“.

Když hledáme nějakou perlu, výsledek je obyčejně hrozně jednoduchý – i zmoknout je jednoduše „get wet“.
A když už překládáme něco do cizího jazyka, měli bychom nejdřív umět na výbornou ten svůj. Říká se ABYS… tvar *„aby jsi“ neexistuje. On sice naoko vypadá hrozně spisovně, jde však o krutý omyl.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Já furt, že je mi to nějak povědomé a ono to vypadá na opsání motta z profilu jednoho zdejšího uživatele – viz odkaz:
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/27776

před 4280 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Máte přehled o všech profilech tady? Tak to si tam taky musím něco napsat.

před 4280 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Jo, jo. Bývali takoví pánové, kteří měli přehled o všech a o všem.

před 4280 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nykki

JOjo to vím,že abys(pořád mi zní můj učitel v hlavě )… já to jenom zkoušela tak dát do překladače jestli to náhodou nějak nevezme a pak sem to zkopírovala a ani si to po sobě nepřečetla

před 4280 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

překladače jsou bohužel v tomhle dost zrádné. Často to trefí, ale často taky hází koniny :{/>

před 4280 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek