bolak

Překvapil vás někdy Google?

Chtěli jste někdy třeba něco vědět a Google vás svou odpovědí překvapil podobně jako mě >> https://ctrlv­.cz/shots/2016/12/25­/WNGH.png

ivzez: vpravo dole na hlavní stránce googlu máš možnost „použít google.com“, tam když si to překlikneš, tak tě to přesměrovávat ne­bude

nebo zkus použít odkaz >> https://www.go­ogle.com/webhp?hl=cs&sa=­X&ved=0ahUKEw­jLptO755DRAhXa­IFAKHfisDTgQPAg­D&gws_rd=cr&e­i=GoBgWM3sGY3gwQK­4xq_YBQ&fg=1

Odpovědi
Kulpix

Tohle mě pobavilo.

Ano. Google mne párkrát překvapil.

ivzez

Nepřekvapil, ale naštval
a štve mne už nějakou dobu…

Chci vyhledávat v Google.com, ale Google mne stále přesměrovává
na Google.cz, až po několikerém přepsání cz na com se dá přesvědčit…

Možná někdo víte, jak Googlu vnutit trvale, kde chci vyhledávat…
_______

Reakce na doplnění otázky:

Děkuji za snahu pomoct, ale bohužel to není trvalé řešení. Potřebovala bych,
aby při zadání hledaného výrazu do adresního řádku vyjely v Google.com.
Přestože mám ve všech prohlížečích nastaven jako výchozí vyhledávač Google.com s předem určeným počtem výsledků na stránku, upraví si Google
odkaz „k obrazu svému“ a já jej potom musím několikrát opravovat.

Zajímalo by mne, proč to Google vlastně dělá. Že by se jeho vlastníci
domnívali, že vědí lépe, co a kde člověk hledá, než samotný tazatel?

bolak

ivzez: vím že existuje nějaký ad-on pro prohlížeče, kdy si můžeš rozdělit adresní řádek na dva, a na tom druhém pak nastavit, kde chceš aby se ten výraz hledal, teoreticky by tohle mohlo fungovat, akorát nevím jak se to rozšíření jmenuje, a nakonec můžeš zkusit prohlížeč Tor, kterej vyhledává šifrovaně přes cizí proxy, ale tam je ta nevýhoda, že je prostě z tohohle důvodu pomalejší, a otázka je, jestli se to vůbec vyplatí, novej prohlížeš a ještě k tomu pomalejší, abys mohla hledat přes google com

teoreticky můžeš hledat i klasicky, a za každý výraz přidat „-cz“ čímž by to mělo vynechat český domény, ale tam je zase problém ten, že hodně českejch webů okupuje cizí domény, takže jednoduchý stoprocentní řešení pro tebe asi nemám..

gagaga

me prekvapil, ze nedavno nesel ..
:p

bolak

Jo, taky jsem zrovna v tu dobu googloval 😁 hned jsem volal na operátora, že jim asi nejde anténa..že nepůjde lautr rovnou celej google, to by mě fakt nenapadlo 🙂