Zibner

Překlad na Wikipedii

Máte někdo zkušenosti s překládáním článků na Wikipedii. Mohli byste poradit jak na to?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud ovládáte jazyk aspoň na úrovni B2, ideálně C1, půjde to samo. V žádném případě nepřekládejte stylem, že to hodíte do překladače a zkopírujete to tam.
Jako na pomoc nějaký překladač (třeba http://transla­te.bing.com) použít můžete, ale musíte to opravdu správně přeložit, aby to opravdu mělo hlavu a patu.
Ono je totiž nutný ovládat výborně i mateřský jazyk (nebo ten ve kterém to budete psát), ať to má prostě úroveň.

Pokud chcete začít, založte si účet, naražte na nějaký „červený odkaz“ a můžete vytvářet nové stránky.