Ewíík

Překlad latinského názvu Via Sancta do českého jazyka? Děkuji…

Vyjdeme-li od Klíčova do Kbel, dále přes Vinoř a Dřevčice do Brandýsa, upoutají nás cestou kapličky stejného tvaru,které lemovaly poutní cestu do Staré Boleslavi od 2.poloviny 17.století.
Doplňuji:
Poutní cesta ze Staré Boleslavi..

Nejlepší odpověď
annas

Překlad máte v textu.

V katastru obce se nacházelo šest (zřejmě spíše sedm kapliček – záleží na zařazení do katastru) postavených v roce 1680–1690 jako součást Via Sancta („Svaté cesty“), které lemovaly starou cestu z Prahy do Staré Boleslavi na památku poslední cesty knížete Václava.

http://www.praha-vinor.cz/kaplic­ky.htm