pavlik906

překlad do angličtiny

Můžete mi prosím zkontrolovat ukol do Aj (recenze knihy)
děkuji

One of my favourite book is Eragon by Christopher Paolini. It is the first in a quadralogy of fantasy novels and it is set in an imaginary place called Alagaësia. This book was recently made into a film.

It is the story of a 15 years old boy who finds a strange blue stone in the mountains (Dragons mountains). It is actually a dragon's egg. He and the dragon called Saphira become friends. It is the start of an adventure full of magic, wars and death. There is a twist at the end.

I liked the book because it was so exciting, funny, frightening, gripping.There are lot of surprises. I thoroughly recommend it.

Odpovědi
Conchus

Ale my tu nejsme na doučování a podobné školní problémy.

n912

Pavlíku i vy ostatní, co se týče korektur AJ a nebo celkově překladu AJ-CZ a i naopak, osobně se mi osvědčilo:

1.Pokud se jedná spíš o kratší věc (potřebujete poradit např. jen s určitejma pasážema, rčení, atd.) a není to pro úředního šimla, zeptejte se tady na té FB stránce. https://www.fa­cebook.com/Tlu­moceniPreklady Koncentrujou se zde lidi, co maj blízko cizím jazykům a většinou se dobrá duše najde ..

2.Delší text, dokumenty pro úřady, atd. je lepší svěřit profíkovi překladateli, ideálně někomu s dobrejma referencema, coby standardní zakázku. Rozhodně se to vyplatí si za to zaplatit. Zaručíte tak správnost a konzistenci. Překladatelé mají většinou stránky na prd a agentury jsou zas drahý (platíte provizi agentuře + odměnu překladateli) Docela dobře se pak dá najít zde http://www.tlu­moceni-preklady.cz/pre­kladatelske-agentury-firmy/cr/anglic­tina/preklady/ Jednotlivý překladatelé tam maj dobrý prezentace, vč. referencí.