pavlik906

Překlad do angličtiny

Za ukol jsem měli napsat slohovku ,,I i ruled the world,, , mohl by prosím něko zkontrolovat chyby ? děkuju :D
If i ruled the world

If i ruled the world, the first thing I'd do is prevent global warming. In my opinion, that's one of the most serious problems we face. I'd reduce petrol powered car and I'd use alternative sources.
I'm convinced that it could help to limit global warming. I'd also ban terrorism and ensure world peace, because I think the world peace is the most important for everyone. I’d also prevent famine. In my opinion the famine is next serious problem. I am convinced that if we have enough foods, we will have a better life.

The next thing I would do is to ban drugs and cigarettes. At the first it is expensive and the second it’s very unhealthy. I want make smokers to stop with smoking. Of course, I don’t believe that smokers will be happy, but I will make sure them that without smoking will life nicer.

There are some less serious things I would do too, for example I'd ban rap music I think it's terrible. Finally, I'd make television advertising because I think it's annoying.

Nejlepší odpověď
quentos

v prvním odstavci: reduce THE NUMBER OF petrol-powered carS (redukovat auta zní i v češtině divně, redukuje se jejich počet; na konci chybí -s)

2. odstavec – nadbytečný člen u „world peace“ (mluvíme o něm obecně, člen netřeba). Taktéž nadbytečný člen u „famine“, ze stejného důvodu. U „food“ nadbytečné „s“ (mluvíme-li o jídle obecně, užívá se jednotné číslo; množné jen, bavíme-li se o /mnoha/ DRUZÍCH jídel).

3. odstavec: nadbytečné „to“ před „ban“ (jelikož neužíváme „to“ po „would“, nebude užito ani v této konstrukci). „At the first*“ a „at the second*“ se nepoužívá – zaprvé, zadruhé = FIRSTLY, SECONDLY. Ujistit NĚKOHO = ensure (I will ensure them…). Pozor na slovosled – without smoking LIFE WILL BE nicer. („be“ tam chybí).

4. odstavec – před „I think“ chybí nějaké ukončení předchozí věty (třeba tečka, příp. pomlčka). Poslední věta nedává smysl („udělal bych/ vyrobil bych reklamu v televizi, protože si myslím, že je obtěžující“…)

anonym

ad Tomas 15, nepoškozuj tazatele amatérským i radami a nech to raději na povolaných.
ad tazatel, zatím jen pokládáš samé otázky bez jediné odpovědi za půl roku, zkus také někdy poradit a nejen brát.