Překážka v práci-jaká mzda mi přísluší?

V celé obci je velká havárie vody,odstávka bude dva dny,takže jako uklízečka nemůžu dva dny pracovat.Zaměs­tnavatelka mi dala dovolenou,bez řečí.Jelikož té dovolené nemám tolik,jakou jinou možnost mám?Se šéfovou není jiná řeč-buď půjdu do práce a budu něco dělat,ale neřekla mi co,bez vody uklízet podle mého nejde,wc nejdou,stravování není,prostě je to blbost a nebo si vezmu dovolenou.Tak co je správné?Na zákoník práce jsem se koukla,ale nějak tomu nerozumím.Jak se mám bránit??

Odpovědi
fablen

Až dočerpáte dovolenou, kterou Vám zaměstnavatelka nařídit může, pak byste měla mít 60% průměrného výdělku:

§ 207 písmeno b) v důsledku přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelní událostí a nebyl-li převeden na jinou práci, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši nejméně 60 % průměrného výdělku.

Zdroj: business.center­.cz/business/pra­vo/zakony/zako­nik-prace/cast8h3.aspx