Retko

Přehřivání procesoru??

Mam Core2Duo a kdyz si zahraju nejakou graficky narocnou hru, tak to vzdycky vylezalo na 100 stupnu celsia.

Nainstaloval jsem si RightMark Utility a trosku jsem poupravil privod proudu, takze ted to leze mnohem pomaleji, casto se to zastavi na 90 stupnich (sakra kde je ten krouzek? :). Ale uz jsem i tak videl treba 94.

Myslite si ze se takle poskozuje procesor? Nebo nevite zda to u meho procaku nevadi?

Dekuji

PS. ma to i dobrou stranku. Se tim zahrivam ve skole, kdyz je zima :)

Odpovědi
hem

100°C je opravdu hodně a procesoru určitě nesvědčí. Ověřil bych zda fungují všechny větráky, prověřil nastavení jejich sepínání v BIOSu, u stolního počítače zkontroloval zda je mezi větrákem na PC a CPU dost teplovodivé pasty a usazení větráku CPU. U notebooku musí zůstat volné všechny výfuky, případně bych pouvažoval nad chladicí podložkou. Pokud utilita hodnoty zobrazuje správně a ve stupních celsia…

hohy00

cau na tvuj mozna uz davno vyresenej problem se da rict a navrhnout plno veci a ja ti skusim poradit urcite vys kde je bios tam si najdi load default a este tam je tet jedna polozka ale tet nevym nazev ale kazdopadne si dej nastaveni od vyrobce to znamena vse do puvodniho stavu kdiz to udelas dej save ulozeni to je jeden spusob,druhej spusob je sehnat si silnejsi vetrak aby se procesor dostatecne chladil otackama ja sem mnel stejnej problem ale vyresil sem to oneco slabsim vetrackem mel oneco vetsi otacky atim sem svuj problem vyresil ale v tvem pripade se skus poptat nekde v nejakym servisu pro pocitace a zeptej se i na svuj procesor to je druha moznost,dalsi moznost je komplikovanejsi ale taky se hodi pokavad mas penizky zjisti si o tve zakladni desce vse co je dulezity muzes se podivat na internet a tam zadas meno sve zakladni desky jinak si stahni z ulozto.cz everest ultimate edition nebo podobnej everest to je na tobe zamer se hlavne na ten procesor jak se menuje a jak je silnej pak se podivej na tvou zakladni desku a zjisti si jakej mas maximum na procesor v tve zakladni desce jestly mas moznost si dat silnejsi a vykonejsi procesor a posledni moznost je trozku zbitecna pokavad ti pocitac aspon trochu funguje skus si sehnat but novej pocitac a nebo se zeptej v nejakym lepsim bazaru neska jeto uplne normalni ja si koupil zakladni desku za 600kč a ostatni sem mel tak sem si postavil celkem slusnej pocitac ale tohle je jen tvoje volba kazdopadne se podivej na muj clanek a snad ti to nejak pomuze zatim se mej a promin za dlouhej roman ja sem proste takovej cau cau

muj slabsi ale i celkem dobrej pocitac ma procesor 2400 mhz,pamet ram je 1024 mb,harddisk 80gb a graficka karta je nvidia gforce fx5200 128 mb je to sice nic moc ale sem rad ze mam neco co sem do minuleho roku nemel a ze sem mel dost pocitacu na novej zatim nemam cau cau a skousej to dal urcite nato prides