Deny53

Poradíte s přehráváním souborů AVI na videorekordéru?

Nedaří se mi spustit film ve formátu AVI na recordéru i přesto,že to podporuje přes ten flash disk,ale přitom ten film lze z toho flash disku zkopírovat na HDD.To znamená,že recordér tu flešku přečte,ale nepřehraje.USB na recordéru je 1,1 a flash disk mám 16 GB

Přehrávání souborů AVI na videorecordéru

Nejlepší odpověď
cochee

Už u tvé předchozí „neotázky“ jsi byl upozorněn, že jsi nepoložil otázku, ale něco jsi jen zkonstatoval. A teď jsi udělal totéž, jen více slovy. Jsi hotentót?

Další odpovědi
aliendrone

Zmata. Nedostatek relevantních údajů k zodpovězení otázky. :(

  1. Videorekordér? To je zařízení pro přehrávání/nah­rávání videí na VHS (obecně pásky)
  2. Není to DVD rekordér? Nebo třeba MP4 přehrávač?
  3. AVI je jen „kontejner“, ve kterém je video zabaleno, podstatný – jak píší ostatní – je KODEK, kterým je video v tom kontejneru kódováno.
  4. USB 1.1? Tyo, to jsi vyhrabal u popelnic, když to nemá ani podporu USB 2? Zázrak, že se to nezaseklo už při vkládání USB.
  5. Takhle stará zařízení obvykle NEPODPORUJÍ přehrávání videí z USB (malý datový tok, který sice TEORETICKY na fullspeed mají až 12Mbit/s, v reálu ovšem přenos klidně běží i 100× POMALEJI!)
  6. Pokud přesto podporuje přehrávání z USB, tak půjde o staré (výpočetně nenáročné) kodeky s patřičným nízkým rozlišením a FPS videa, které se dnes díky jejich nedostatečné kvalitě už nepoužívají.
  7. To, že soubor můžeš zkopírovat z flashky na HDD a rekordér ho nevidí je u starých zařízení běžné. Příčin můžou být mraky – špatný filesystem, překročená maxvelikost souboru, nerozpozná soubor jako video (díky pro přístroj neznámému kodeku), dokonce i kapacita zařízení (pokud je připojeno větší, než pro daný přístroj přípustné)… eh, toho je.

Až se pochlapíš s něčím KONKRÉTNÍM (model přístroje), typ a velikost souboru, resp. jeho kodek atd. atd., tak se můžeš dočkat PŘESNĚJŠÍ odpovědi. jinak je to podobné dotazování se: „Auto mi nejede PROČ?“ PROTOČ – a to je VÁŽNÝ důvod! ;) :D :D

Edison

Na ver. USB nezáleží. Problém bude nejspíš v kodeku, který nemusí ten recorder podporovat. Ale to by nejspíš něco napsalo, ne? Vůbec nepíšeš, jak se to chová v tom recorderu.

Alesh

A jakej má ten film kodek? A podporuje ten kodek tvůj rekordér, to je totiž to klíčové, ne jestli je to *.avi.

anonym

Thomson DTH 8657 je už velmi stará záležitost a ve své době vůbec neznal kodeky h.264 a h.265 ve kterých se dnes většinou ukládají video data. Dokázal pracovat jen DivX (dokonce k tomu měl certifikaci), jenže DivX je dnes už přežitek a dávno překonaný formát ve kterém už mnoho videí a filmů nenajdeš a už vůbec ne ty nové.

Máš tedy dvě možnosti jak to rozchodit, přehrávat to z jiného zařízení které kodeky h.264 a h265 dekódovat dokáže (to může být ledasco, set top box, android tv box, chromecast, mobilní telefon přes hybridní usb->hdmi výstup a tak podobně). Nebo to video konvertovat do DivX / XviD, což by na tom starém rekordéru mělo jít přehrát, sice se tím výrazně zredukuje kvalita, ale starší formáty holt nebyly tak efektivní.

Deny53

Na flešce mám film v AVI,zasunu do recordéru a v menu se hned objeví USB-přehrávání,dám OK a objeví se mi spustit OBRAZKY a nebo HUDBU.Video tam vůbec jakoby načtené není,ale jak je možné,že ten film se z té flešky zkopíruje na HDD?Takže ho recorder načte,ale proč ho nepřehraje

Edison

Zkopíruje na jaký HDD?? Píšeš jak HOTENTOT, jak správně konstatuje Cochee

Alesh

Co to je za recorder? Postni sem technickou specifikaci.

Deny53

Je to DVD recorder Thomson DTH 8657 e.Zase až tak hodně tomu nerozumím,ale ostatní mě tu kamenujou.

Edison

Ne za to, že něco nevíš, ale za to, že se ptáš na něco už tolikrát tady omílané.

Edison

… a navíc neumíš ani napsat OTÁZKU.

aliendrone

Deny53>>> NJN, kuk do manuálu by ti ušetřil SPOUSTU času a vekoncem i oprávněných vý­tek.

https://www.ob­chody24.cz/item­s/thomson/dvd-rekordery/2512299/d­vd-hdd-rekorder-thomson-dth8657e-160gb-dvb-t-1423652683-soubor-30364.pdf

Věnuj pozornost především straně 26, kde se můžeš dočíst, JAKÉ kodeky jsou podporovány (jen MEG4/DivX3,4,5,VOD), všechno stařešinové, žádné překvápko, že ti to nejde. Zjisti si použitý kodek toho videa v PC, se vsadím, že jsme nalezli příčinu problému. BTW – čti pozorně, např. je tam OMEZENÍ u souborů Divx na 12 znaků, soubor s delším názvem to nenačte. A to že jde soubor nakopnout na HDD ještě neznamená, že ho kodek dokáže rozkódovat (já jen že ses ptal). ;)