Kepler

Preferujete vanu, nebo sprchový kout?

A proč?

Nejlepší odpověď
dudu

Sprchový kout ze dvou důvodů. Jednak je daleko úspornější pokud jde o spotřebu vody a jednak nemám pocit, že se čvachtám ve vlastní špíně.

Další odpovědi
nyjono

Oboje.
V létě častěji sprcháč, v zimě vanu.
Ve vaně se naložím do vody se solí, obložím se dobrotami, pustím nějaký dobrý film a relaxuji.
Dudu, vana není jen na smytí špíny.

Edison

Zatímco ve vaně se lze osprchovat, ve sprše se nelze vykoupat, nebo dát si relaxační lázeň.

Pepa25

Máme obojí (koupelnu máme velkou, takže s místem problém nebyl), ale celá rodina používá až na výjimky vždy jen sprchový kout. Je to daleko praktičtější, rychlejší, příjemnější.

mosoj

Je mně to jedno. Nicméně nakládání se do vany brzo skončí, jako mnoho dalšího. Je to nehorázné plýtvání pitnou vodou. Těm co tvrdí, že při sprchování šetří vodou, doporučuji aby se někdy sprchovali ve vaně a použitou vodu na sprchování tak odměřili.

aliendrone

NE NE NE! To je otázka podobná „Je lepší auto osobák nebo náklaďák?“ Oboje má svoje výhody, takže ZASE musím souhlasit s marci1 (v zájmu vyváženosti ji co nejříve za něco účelově zdupkám, aby „se neřeklo“ ;) :D)

Dochy

Vanu. Tam se můžu i osprchovat. Ale ve sprchovém koutu se do vody pořádně nenaložím. Nevýhody vany: zabírá víc plochy, je třeba umět zvedat nohy…

Rokio

Preferuji vanu, kde je možné se sprchovat. Občas se rád koupu.

Drap

Používám oboje, raději vanu. Pohoda, dobrá relaxace

marci1

Sprchový kout pro očistu těla a vanu pro relaxační koupel. 🙂

Jakub Tlapal

Podle mě je to jasný. Záleží, jak je velká koupelna. Každý, kdo má místo si koupí vanu. V tom lepším případě obojí. Ten, kdo má smůlu a malou koupelnu, si musí vystačit se sprchovým koutem. Vana je super. Nemusíte se v ní jen koupat. Je tam možnost sprchování i koupání, ale ve sprcháči se budete koupat dost těžko… My máme vanu a povedla se nám vybrat perfektní. Objednal jsem ji z https://www.top-koupelny.cz/ka­tegorie/vany-a-prislusenstvi-24/ , a i když jsem nikdy nebyl milovník koupání, tak teď si v ní dost často rád poležím.

Kepler

alien: není to podobná otázka, mně zajímaly spíš výhody a nevýhody, které lidi vidí. Já se očistím i zrelaxuju stejně dobře ve sprše jako ve vaně. Jedinou nevýhodou sprchy vidím v tom, že by to vánočnímu kapru nestačilo. Nu což, letos si ho nechám popravit hned u stánku…