Justin1

Preferujete sirky, nebo zapalovač?

Mám raději zapalovač. U sirek mi vadí, že sirka hoří pořád blíž a blíž k mé ruce, zůstane hořet, i když mi vypadne z ruky, a po použití se musí zbytek sirky vyhodit.

Co preferujete vy a jak to zdůvodňujete?

Nejlepší odpověď
nyjono

Podle situace.
Když doma zapaluji svíčku, tak většinou sirkou, svíčku ve venkovní lampě zapalovačem s dlouhou trubičkou (takový ten hřbitovní).
Teď čekám až mi dorazí něco mezi křesadlem a sirkou. Plánuju to mít stabilně v autě.

Další odpovědi
Kepler

Oboje má své výhody. Na ohýnek ze dřeva nebo svíčky jsou lepší sirky. Když sirka chytne, hned si ji schovám, protože je jasné, že byla kvalitní. Na cígo je zase lepší zapalovač – žádný odpad.

aliendrone

No v zásadě je mi to jedno, podstatný je výsledek, tedy jestli se podařilo cíl zapálit. A je mi fuk, jestli pomocí křesadla nebo automobilové baterie.

Nicméně pokud by šlo o případné dodatečné podmínky, tak:

  1. sirky už ne – to co se vyrábí a prodává dnes (polovina je „nehořlavá“ s mizernými škrtátky)! Jediná vyjímka > na zapálení krbu jen KRBOVÉ ZÁPALKY, přeci jen je to „větší tyjátr“ když u toho někdo je (když ne, tak je mi to fuk čím/jak zapaluji – viz úvod) ;) :D :D
  2. klasický zapik plynový nebo piezo – odpad. Jakožto alien usiluji o nenápadnost a typický „třesk“ pieza, popřípadě „lupnutí“ kolečka kamínku (v noci/po tmě doprovázeným navíc s ještě „nenápadnějším“ zajiskřením kamínku!) každý pozná vocogo a spolehlivě prozradí. To nějak nesnáším, no.

Jediný pardon za specifických okolností mají u mne:

  1. klasický „benzínový“ Rakušák. (Zippáka – i když i ten je dobrý, pokud to není fake – má každá okurka, kdežto echtovní origo Rakušák je frajeřina. ;) :) Dobrý na čundry a veskrze všude, kde je třeba SPOLEHLIVOST a rychlost vzniku plamene.
  2. turbozapiky – čistě jen pro PRAKTICKÉ stránce, mají sice velkou spotřebu, ale pro lokální nahřátí jsou díky vyrobenému množství tepla a ostrosti plamene nejlepší volba. Prostě něco jako tohle: https://www.a­mirashop.cz/p/55146/­zapalovac-turbo-black Se vsadím, že třeba nyní jsou jistě k nezaplacení pro ty, kteří odemykají auto klíčem a zamrznul jim zámek. Kdepak na to klasický zapik. ;) :)

U obou HODNĚ záleží na náplni i kvalitě provedení – do Rakušáka cpu zippácký „benzín“ i „zlatý kamínek“, do plynu propan-butanovou směs (prodávané náplně do zapalovačů jsou často jen čistý butan, ten v zimě blbě chytá). A když máš nedostatečně slícovaný/těsnivý „benzíňák“, tak ti náplň vyprchá klidně i za dva týdny, aniž bys ho použil. Na to BACHA!

  1. Pokud jde jen o zapálení cíga, tak BEST je „elektrika“. Sice to pořád nabíjíš (asi tak 1×-2× týdně v mém případě – záleží na kapacitě aku), ale jinak BEZ efektů. Sepnutí mirkospínače je VELICE tiché a většina lidí ani neví o co jde. Tudíž jediný znatelný projev světla při zapalování je samotná cigareta, tu už musíš ochránit v dlani, což není těžké.

Nicméně jak jsem předeslal, podstatné je ZAPÁLIT (jedno jak), teprve pak přichází v úvahu ostatní humbuk. ;) :D :D

Dochy

Zapalovačem si kost z díry v zubu nevydolujete.....
Že bez odpadu? Ty obyčejné zapalovače a trosky z nich se válí všude. Po sirce zbude kousek dřívka.

Ale popravdě, oheň venku rozdělávám minimálně a na vařiči máme zapalování jiskrou 😉

(jo a naposledy na rozdělání ohně venku jsem vzal plynovou páječku, která se zapaluje také jiskrou)

Drap

Nejčastěji používám křesadlo, někdy také ocílku a pazourek. Neni z toho žádný odpad. Na něco i sirky.

Pepa25

Zápalky. Pokud jsem se někdy popálil, tak zapalovačem, kde mám plamen prstům pořád blízko, na rozdíl od zápalky 😉 Zapalovač (klasický, ne ten šikovný s dlouhou trubičkou) je IMHo dobrý akorát tak pro kuřáky …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.