Představuje symbol McDonaldu ve formě dvou zahnutých žlutých oblouků dva ohnuté hranolky?

Obr.: https://pixaba­y.com/cs/mcdo­nald-ob%C4%8Derstven%C3%AD-j%C3%ADdlo-hranolky-998495/

Nejlepší odpověď
annas

Souvisí s historií tohoto zařízení. Vysvětlovala jsem někdy dříve původ jeho názvu.

Když se „oblouky“ objevily, hranolky se tehdy ještě nevyráběly v takovém rozsahu, tudíž logo má zcela jiný význam.

V roce 1952 bratři Richard a Maurice McDonald rozhodli, že potřebují novou budovu pro svou hamburgerovou restauraci v San Bernardino v Kalifornii. . Chtěli , aby tato budova měla nový neobvyklý design. Ten měl upoutat a vzbudit zájem o jídlo.

Původně šlo tedy o skutečné oblouky jako součást designu restaurace. Byly začleněny do loga řetězce až v roce 1962,. Toto logo se podobá tvaru střechy původní restaurace. Dnes logo M = Mc Donald.

I když v návrhu loga bylo V, architekt s návrhem neuspěl, proto je rozšířil v M (odpovídá jménu zakladatele) , které při pohledu z úhlu připomíná zlatou střechu – vpředu vyšší, vzadu nižší.

Zlatý oblouk se stal pojmem pro společnost. Mc Donalds. Z původních fyzických oblouků se vlivem metonymie zlatý oblouk stal i symbolem globalizace.

Kromě toho Loouis Cheskin argumentovatl, že fyzické oblouky přeneseně představují „prsa“ matky (zrození) Mc Donalda a mohly by podvědomě ovlivnit spotřebitele. (možná později často používaná kuřecí prsa) pro vstup do restaurace.
Barvy – zlatá a čevená = smělost, síla

http://www.cre­ativebloq.com/lo­go-design/mcdonalds-logo-short-11135325
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Golden_Arches

Další odpovědi
Mc Merkurion

… to by mně nenapadlo, já si dycinky myslel, že je to „M“ (a i Jim Schindler to tak myslel) …