Babunka

Představte si, že by vymřelo celé lidstvo. Za jak dlouho by se zkazil benzin?

Nejlepší odpověď
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-trvanlivost-ma-benzin

Další odpovědi
venkovan

Lidstvo nemusí vymřít – stačí současný benzin nechat asi tak tři měsíce v kanistru a už je s ním problém, za rok je na nic do moderního motoru ho raději nedávat.
Benzin s olovem nějak vydržel déle a nebo tehdejší motory nebyly tak choulostivé.

Questman

Počítám, že benzín by se spíš vypařil než zkazil. Nemám potuchy jak dlouho by to trvalo, asi záleží na prostředí