Předsádka na digitální fotoaparát (kompakt, ultrazoom)

Chtěl bych se zeptat, zda je možné vyrobit předsádku na normální ultrazoom či kompakt? Myslím např. rybí oko, kde by byl stejný princip jako u kukátka do dveří, jen by se sehnaly čočky s určitým průměrem a objímka, která by se nasadila na vysunutý objektiv. Zrcadlovku sice mám a mohl bych si sehnat i patřičný objektiv, ale zajímá mě tato možnost.

Odpovědi
Fyzik

Jo šlo by to. Dají se takové i koupit, na aukru se to hemží levnými čínskými, zkusil bych sáhnout tam. Akorát jsou dělané pro závity zrcadlovek… A tak bych se bál problému, na jedné straně utěsnění před světlem a upevnění na objektivu, na druhé straně možnost předsádku jednoduše sundat.

Děda Louda

Moc prakticky využitelné to asi nebude, ale máš-li chuť, experimentuj, výsledky budou určitě zajímavé.