Avatar uživatele
Zlatý

Předpokládáte i možnost, že vlády uzákoní převod financí na kryptoměny, lidé si převedou úspory a peníze se poté zruší?

Počítáte i s tím, že vlády jednou upřednostní a uzákoní u financí pouze kryptoměny, dle patřičného zákona si v určeném časovém úseku převedete úspory na kryploměnu a ostatní platidla, jak je známe, se poté zcela zruší?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Nerozumíš konceptu/principu kryptoměny. Jde totiž o decentralizovanou věc, žijící "vlastním životem" a nepodléhající žádným vládám, bankám, dozoru, inflacím atd. Elektronické platby NORMÁLNÍ papírtkovou měnou NEJSOU platby KRYPTOMĚNOU!!!

Možnost, že by si systém pustil z ruky takový snadný způsob okrádání (inflací) lidí je zanedbatelná, protože přesně to by znamenal přechod na kryptoměny. Leda by šlo o nějakou "rádobykryptoměnu", která by kontrolu nad ní umožňovala - na takových už se pracuje, jejich reálné uchycení ale nevidím moc dobře.

Tohle je vůbec zajímavá otázka, protože je jasné, že kdyby systém NAPLNO uplatnil kontrolu nad finančními toky (vím, dnes jsme se k tomu TÉMĚŘ dopracovali, zákonem povolená částka 270000 na hotovostní platby je spíš k smíchu), tak tím nezmizí touha a POTŘEBA lidí nad nezávislými a nekontrolovatelnými transakcemi.

Klasickou měnu ti můžou kdykoliv zabavit, či okrást tě o ní (LEGÁLNĚ - třeba daněmi) - prostě se bance řekne "zablokovat/zabavit účet" a máš vymalováno. Tohle kryptoměna NEUMOŽŇUJE, nejde ti zabavit účet, zjistit jeho zůstatek, zjistit komu a kolik toho posíláš nebo od něj dostáváš, protože nějaké berňáky či bankovní fízlové i veškerá státní moc jsou vůči kryptoměně zcela bezmocní. Museli vypnout celý internet, aby kryptoměnu zničili a to už dnes NENÍ možné.

A protože NEJDE ani okrádat inflací (kryptoměny je přesně stanovená kvóta, kterou lze vytěžit a dále vlak nejede, tudíž se může měnit pouze její hodnota ve vztahu ke zboží. Takové sviňárny, že si stát natiskne další "papírky" a je vystaráno prostě NEEXISTUJÍ), je jasné, že přechod na 100% kontrolu nad finančními operacemi (tedy zrušení hotovosti) by kryptoměnám nahrál na smeč.

VŽDYCKY totiž budou existovat lidé, kteří budou chtít (ANIŽ BY SE TO KDOKOLIV DOZVĚDĚL!) zaplatit prostitutku, koupit čvaňho trávy, obstarat si něco ne zcela košer, či jen prostě zatlouci příjem (a potažmo z něj neplatit zlodějské daně darmožroutům)! Uznej sám - proč bys měl platit mahagonový nábytek úředníkům na úřadě [jako kdyby nestačilo, že dělají kulový a znamenají JEN potíže], proč bys měl nadstandardně živit z daní dovozce imigrantů, proč odvádět daně na dálnice, které stojí skoro PŮL MILIARDY/km - nebude LEPŠÍ ty prachy ušetřit a koupit si za ně třeba dovču v Karibiku? Tohle všechno totiž s klasickou měnou nevyhnutelně platit MUSÍŠ, jinak to NEJDE. Nepotřebuješ banku, nepotřebuješ berňák, nepotřebuješ živit a platit Zemany, Babiše, Pitomia ani kohokoliv jiného. Nemáš zájem a BASTA! ;)

A SYSTÉM DOBŘE VÍ, že na nějaké "revoluce" (vyjma těch komediálních) už není v dnešní době téměř absolutní kontroly nad obyvatelstvem místo (včetně VYTVÁŘENÍ jejího mínění!), nebojí se revolucionářů či opozice (jako kdyby snad nějaká OPRAVDOVÁ existovala).

BOJÍ se kryptoměn, ví že je to namířená a odjištěná zbraň mířící na jeho hlavu. Udělá COKOLIV, aby to zastavil. A nejen to, už to DĚLÁ. Ale navzdory všem restrikcím, spekulacím, propagandě a vůbec - NEDAŘÍ SE! Podívej na tažení proti BTC - mnozí ho považovali za "odkecaný", cena ze závratných (ruku na srdce - dost vyhypovaných) 20 000USD spadla díky snahám systému až pod 4000. A dnes? Po opětovném vzestupu na 14000 DALŠI intervence, další restrikce, další přibrždění... Ale tohle nemají šanci vyhrát. Proč? Protože DRTIVÁ přesila je na straně kryptoměn. Subjektů nesmírně luxusně vydělávajících na současném finančním systému je relativně bezvýznamný počet (banky, státy atd., jakkoliv jsou to jinak nesmírně mocné instituce) oproti VŠEM OSTATNÍM (tedy všem lidem), kteří na tomto systému prodělávají, chápeš? Kryptoměny znamenají KONEC globálního kapitálu, monopolních nesmyslně gigantických cen a vůbec všeho uměle vytvořeného svinstva, které slouží jen tomu, aby tě "bezbolestně odrbali". Konec umělých bariér, konec "nevýhodným kurzům", rozdílům ceny pracsíly atd. na kterých doslova hrstka prasátek EXTRÉMNĚ profituje.

Podívej třeba na komickou argumentaci - kryptoměna je jen "virtuální", nemá "reálnou hodnotu" a je závislá na důvěře jejich uživatelů. ANO, to je pravda. Ale TO SAMÉ dnes platí i pro papírky. Ty už DÁVNO nejsou podloženy zlatem, ale takovými "jistotami", jako dluhopisy apod. (a jakou jistotu znamenajíí "garantované dluhopisy" víme všichni dobře nejpozději od roku 2008)! A navzdory "bezhodnotnosti", navzdory všemu úsilí se BTC drží - proč myslíš? ;) :D

Tebe systém může dostat, dostane i banku a když bude chtít, tak třeba celý - byť sebemocnější - stát srazí na kolena. Kryptoměna ale je jako vypuštěný džin z láhve - už ho tam nedostaneš z5 a sejmout také nejde, leda za cenu vlastní sebevraždy. Nevím, která kryptoměna nakonec zvítězí a stane se SVĚTOVOU měnou, ale jisté je, že i když dnes to většině není jasné, tak některá ZVÍTĚZÍ.

Dnes je situace podobná, jako v době, kdy pan Daimler vyrobil svoji tříkolku se spalovacím motorem. Všichni se smáli, KAŽDÝ VĚDĚL, že koňský potah je spolehlivější a výkonnější, zkrátka LEPŠÍ a tyhle kouřící nesmysly na benzín nikdy nemohou koně a parní stroj nahradit. Kryptoměny čeká ještě HODNĚ divoké období (vzestupy a pády, vydělají se a PRODĚLAJÍ neuvěřitelná kvanta peněz), to ale nemění nic na tom, že výsledek boje je JASNÝ. Alespoň pokud si dáš dohromady 2+2. ;) :D :D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jenom částečně.

Nepředpokládám, že státy (nikoliv jejich vlády) uzákoní převod financí
na kryptoměny. Naopak předpokládám zánik kryptoměn.

Předpokládám ale takové rozšíření bezhotovostních
plateb, že hotovost přestane být potřebná.
(Už teď hotovost používám jen několikrát v roce.)


Avatar uživatele
Stříbrný

Peníze byly, jsou a budou. Nikdy se nezruší, alespoň v blízké době ne (podle mě ale budou existovat pořád).

Peníze neexistovaly pouze v pravěku, kdy lidstvo bylo na počátku vývoje.


Avatar uživatele
Zlatý

Teoreticky k tomu může dojít. Je to však ještě příliš dlouhá cesta. My se toho nedožijeme

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Aliendrone, tak jsem si to přečetl. To je úžasné, jak's to napsal. (;

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Napsal to úžasně, ale je bohužel „mimo“.

Avatar uživatele
Zlatý

aliendrone

ivzez >>> A CO KONKRÉTNĚ se Vám nepozdává? ;)

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Podle mne se státy kryptoměn nebojí.

Nenechají si vzít vydávání peněz a možnost kontroly. Nepřistoupí na to, že je předem dané množství kryptoměny.

Pokud by se některá kryptoměna opravdu prosadila, najdou si státy možnost kontroly, zablokování i zabavení obsahu kryptoměnových peněženek.

Koneckonců i to, že se za kryptoměnu platí reálnými penězi, mluví pro nim.

Mimo jste podle mne v tom, že si nepotřebujeme platit prezidenty, vlády, úředníky apod. Dokud si neumíme vládnout sami, potřebujeme zastoupení.
__

Už jsem unavená, nechce se mi to teď více rozebírat. Jestli otázku zítra potkám, ještě se k tomu vrátím.

Je to zajímavá otázka.

Avatar uživatele
Zlatý

aliendrone

ivzez>>> Jo, to jsem napsal OPRAVDU BLBĚ s tím, že není potřeba řízení společnosti. Chtěl jsem tím jen vyjádřit fakt, že v současném systému, kdy politici hledí na SVÉ VLASTNÍ zájmy místo zájmů společnosti, je financování takových politiků zbytečné až kontraproduktivní - co z takových politiků občan má? :) Ovšem společnost pochopitelně potřebuje pravidla, řád i zákony (včetně vedení), což jsem neměl v úmyslu zpochybňovat. Je jen třeba to trochu vylepšit oproti stávající situaci, no. :)

Jiná věc je "Nenechají si vzít vydávání peněz a možnost kontroly." NIKDO jim papírky nebere a ani to nedokáže. Jenže je to STEJNÉ jako když budete nabízet shnilé brambory, zatímco já luxusní a za LEPŠÍ cenu. Které koupíte? Lidé už dnes obchodují BTC ohromné množství transakcí ze stejného důvodu. BTC umí to, co žádná klasická měna NEUMÍ a NIKDY UMĚT NEBUDE. Ať si stát nechá své papírky. A já prodám své brambory jen za BTC a kupce s papírky pošlu do sběrných surovin. ;) :D

NENÍ TŘEBA brát státům emisní banky. Ať si je nechají a můžou se s nimi i vyfotit. V muzeu se to časem určitě bude krásně vyjímat.

Dále: "Nepřistoupí na to, že je předem dané množství kryptoměny." To NIKOHO NEZAJÍMÁ. Nikdo se žádného státu NEPTAL a ptát NEBUDE! Princip kryptoměny je jasný - PŘESNĚ DANÉ a NEMĚNNÉ množství měny, kolik je možno vytěžit a dále vlak nejede. Změnit to NEJDE, stejně jako z jednoho kila brambor neuděláte 2. To je jednou z klíčových vlastností kryptoměny. BTW - spousta lidí u nás si myslí, že kryptoměna znamená "skrytá měna". NE , není to tak. Znamená to ŠIFROVANÁ měna. Šifrování (block chain) je to, co ji chrání před zásahy zvenčí. Ať již hackerů nebo států či kohokoliv jiného. Státy si můžou pindat co chtějí, ale neudělají s tím VŮBEC NIC. Jednou tu kryptoměny jsou a tak to už zůstane.

Dále - "Pokud by se některá kryptoměna opravdu prosadila, najdou si státy možnost kontroly, zablokování i zabavení obsahu kryptoměnových peněženek."

Jistě se budou snažit, o tom není žádná. Přijdou zákazy užívání kryptoměn, extrémní tresty za její užívání (pravděpodobně), ale to stejně nehraje roli v porovnání s pozitivy kryptoměn. Nedokáží lidem zabránit v jejich užívání, když je to tak výhodné. A kontrola/zabavení? A JAK to provést? Leda že by Vám hacknuli počítač (s tím se už teď počítá a jsou projekty speciálně zaměřené POUZE jako peněženky/transakční terminály BTC či jiných kryptoměn BEZ nutnosti PC, mobilů atd. - všichni dnes ví, že Windows nebo Android není primárně nic jiného, než fízl)

NEBO

Vláda z Vás vymlátí Vaše přihlašovací údaje a pak Vám kryptoměnu sebere (odešle si ji na svůj vlastní účet kupříkladu). Hmmm, tady opravdu nevím, jak tomu zabránit, nicméně mi přijde trochu nonsens, aby vláda každého občana podrobila mučení, jestli má/nemá kryptoměnu a jestli má, tak tímto způsobem ho o ni připravila. ;) :D :D

Existuje ještě jedna možnost - prolomení šifry kryptoměny. No, zatím to NENÍ možné, block chain je natolik robustní, že dokud nebudou kvantové počítače, tak je to nemožné. A až budou? I to je snadné, šifra se totiž zdokonaluje také. Je to jako snažit se předběhnout vlastní stín. A dnes víme, že tento závod kryptoanalytiků, přesněji mezi výrobci šifer a dešifrátory BUDE mít KONEČNÉHO vítěze - vyhraje nerozluštitelná šifra. To je na delší výklad - jde o to, že realita je na kvanotvé úrovni pouze pravděpodobnostní, což vyústí v tom, že pokud na šifru pohlédnete JINAK než "správně" (tedy jako oprávněný příjemce šifry znající platný plíč), zpráva/šifra se Vám NEZOBRAZÍ v podobě, jako oprávněnému příjemci - tudíž NEMÁTE CO KOREKTNĚ dešifrovat, vy totiž uvidíte něco jiného něž oprávněný příjemce)

Takže ani zde vládám pšenka nepokvete.

Ano, PROZATÍM se obchoduje s klasickými penězi a to v naprosto zdrcujícím objemu, oproti kryptoměnám. A co jako? Před 25lety se obchodovalo na 100% VÝHRADNĚ klasickými penězi. Jenže transakce kryptoměnami rok co rok NARŮSTAJÍ. Už DNES se dá v některých obchodech platit BTC kupříkladu. Až tyto transakce z většinové části budou probíhat kryptoměnou, tak právě to bude KONEC papírků. Je to vlastně v jistých směrech úplně NOVÁ ekonomika, než doposud známe. A jakmile někdo řekne "Hele, je to 500000Kč nebo 2BTC" je vymalováno. Doposud je nutné měnit BTC za papírky, protože u pumpy nebo v trafice mi BTC nevezmou. V okamžiku kdy ANO, nebude nutné BTC měnit za papírky, resp. papírky už nebudou VŮBEC potřeba a vlády si s nimi budou moci leda tak zatopit v kamnech. :)

A jak říkám - rok od roku kryptoměny používá více a více lidí, je prováděno více a více transakcí, začínají je přijímat obchody (třeba na Alze můžete nakoupit už za BTC!) - ne proto, že by chtěli být "in", ale protože je to pro ně VÝHODNĚJŠÍ a žádné papírky je v tom NEMOHOU trumfnout, tak to prostě JE. :)

Kdepak, nejen vlády, ale CELÝ SYSTÉM se bojí tak, až kálí maggi v kostkách.

Podívejte na JPMorgan (předpokládám, že jste o tomto bankovním kolosu slyšela) - celou dobu hubu plnou keců, že kryptoměny fuj, podvod a blablabla..., pche! A dnes si vyrobila VLASTNÍ kryptoměnu. (I když tu by si koupil podle mne jen idiot) ;) :D :D

Jak říkám - kdepak opoziční politické strany (všechny jsou zkorumpované a PROsystémové), kdepak revolucionáři (všichni jsou jen loutky) - KRYPTOMĚNA je ta OPRAVDOVÁ REVOLUCE! Ale pšššt, tohle se ještě oficiálně neví a hlavně se o tom nemluví! (vyjma darkwebu, ale to není pro každého) ;) :D :D

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 1093
Zlatý ivzez 525
Zlatý mosoj 503
Zlatý Hlada 353
Zlatý Kepler 289
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 258
Stříbrný Pepa25 233
Zlatý led 224
Zlatý Dochy 204

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.