Ganymede

Minuly, anebo predpritomny cas??

Ahoj, tak tady vubec nevim:… because everbody are dead/has been dead-asi blbost co?? Ale zase, jsou mrtvi a zasahuji to do pritomnosti – uz tu nejsou :D
A to same – everybody she loved are dead – to je dobre ne?
Jsem v tom zamotana, mohl by mi to prosim nekdo srozumitelne na techto ci jinych prikladech vysvetlit?
Dekuji moc :)

Odpovědi
quentos

Zaprvé: „everybody is“, nikoli „are“ – v angl. je „everybody“ jednotné číslo (pomozme si českým „každý“).
Zadruhé (už to říkám posté): příklady jsou nedostatečné, protože u nich chybí kontext.
Takto bez kontextu – obecně „everybody is dead“ (dokud ty důsledky nejsou jednoznačné, předpřítomný čas netřeba – co my víme, třeba se před smrtí trápili a mohla jim tu smrt paradoxně přát jako vysvobození), ale pokud např. říkáme, že jsou mrtví už nějakou dobu – to už je jednoznačný vztah k přítomnosti -, použijeme předpřítomný (např. everybody she loved has been dead for a long time).