simonka

Předmět: Mléko – to je skandální!!! – věděli jste to?!!

Mléko v tetrapaku, které se nespotřebuje do konce trvanlivosti, prodejce vrátí zpracovateli. Zpracovatel otevře obal, mléko opětovně převaří a opět zabalí. Mohou tak učinit max. 5 krát. Zespodu krabice je pod zalepeným záhybem číslo 12345, kde jedno z čísel chybí. Tato chybějící cifra udává, kolikrát už bylo mléko „recyklováno“. Tj. 12 45 znamená, že bylo převařeno 3 krát Tak dobrou chuť. Mrkla jsem na to a opravdu. Na krabicích plnotučného mléka které bylo „v akci“ za 11,90 Kč, chybí v řadě č. 4. Doufám, že alespoň u mléka prodávaného jako čerstvé, nechybí v řadě žádné číslo :-o

Nejlepší odpověď
baghira

Hoax

http://www.ho­ax.cz/hoax/re­cyklovane-mleko/

Další odpovědi
tom004

To se mi zdá,jako pěkná ptákovina,kterou vymyslel nudící se novinář.

Drap

Mléko v tetrapaku taky nemá s mlékem nic společného. Jen se tak jmenuje a vyrábí se to z řepkového oleje a dalších přísad

anonym

Milá Simonko, je vidět, že patrně patříš mezi lačné čtenáře bulváru a skandálních novinářských kachen.
Tebou zmiňovaný rádobysenzační údaj je pouhý kód o obalu, nikoliv o obsahu, ten se uvádí teprve až po naplnění, je na horním záhybu tenkou razítkovou barvou a udává datum expirace.
Pokud už ti chybí soudnost a prostý selský rozum, měla by sis za ten rok, co tu funguješ, aspoň jednou nahlédnout do pravidel Odpovědí, kde by ses dočetla cosi o zavádějících informacích, s rizikem poškozování a uvádění v omyl uživatelů.
Možná jsi chtěla být originální, ale nějak se ti to vymklo z rukou a spíše se obrátilo proti tobě.
Přestaň blbnout lidi a cti novinářskou zásadu o ověření informace alespoň ze 2 nezávislých zdrojů!

suaeda

Jak vypadá mléko v tetrapaku? :)
V Čechách mléko v obchodech vůbec nekupuji. Od určité doby se kvalita příšerně zhoršila. Pravidelně si jezdím k soukromníkovi, kde nakupuji jak čerstvě nadojené plnotučné mléko tak i další produkty (tvaroh, sýry, jogurty, zákysy) z jeho minimlékárny.