darius

Předchůdce člověka.

Jaký je prosím PŘÍMÝ předchůdce člověka? Jaké má znaky, kde byl rozšířený a jak žil? Děkuju moc za odpovědi! :)

Nejlepší odpověď
baghira

Předchůdce homo sapiens byl homo erectus, před ním homo habilis a ještě před ním australopithecus.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Au­stralopithecus

Další odpovědi
Drap

Pokud považujeme homo neanderthalensis a homo heidelbergensis za poddruhy homo sapienst, tak to byl homo erectus

arygnoc

no to jsme právě my.
Doplňuji:
led:

máte pravdu, to všetko si pamätám.

led

Prikláňam sa k Darwinovi.
Pokiaľ máte na mysli predchodcu „človeka rozumného“ homo sapiens pravdu má Baghira.
Pokiaľ chcete predchodcu človeka „homo“ hľadajte medzi „našimi pokrvnými bratmi“ opmi. Žili v lese, boli malí zhrbení a pri prechode do stepí sa ich telo postupne narovnávalo zväčšovalo.