předběžné opatření

co znamená předběžné opatření v manželství

Odpovědi
Honza016

Podle § 75c občanského soudního řádu bude předběžné opatření nařízeno, jsou-li splněny podmínky § 76b občanského soudního řádu, tj. v případě, kdy jednáním účastníka, proti kterému návrh směřuje, je vážně ohrožen život, zdraví, svoboda nebo lidská důstojnost navrhovatele.
Dospěje-li soud na základě skutečností popsaných v návrhu (doložených zpravidla lékařskými zprávami či záznamy policie) k závěru, že hrozí útok proti životu, zdraví, svobodě nebo lidské důstojnosti, návrhu vyhoví.

Zjednodušeně pokud jste obětí domácího násílí a nahlásíte chování vašeho muže policii ČR a doložíte následně důkazy. Váš muž bude muset opustit váš dům a nepřibližovat se k němu i na 100 mětrů, nebo se nesmí přiblížit vaši osobě.

více na
http://pravni­radce.ihned.cz/c4-10077440-33542030-F00000_d-predbezne-opatreni-ve-vecech-domaciho-nasili.

Hodně štěstí

NickD

Bohužel je toto právo často zneužíváno a navádí k tomu i právníci.Stačí zavolat Policii,„něco si vymyslet“ a Policie učiní zápis bez jakéhokoli prošetření.Pak už jen stačí dát návrh k soudu a odkázat na daný zápis od Policie.Návrhu bude okamžitě vyhověno.

Předběžným opatřením se jinak stanovují práva a povinnosti do doby,než o tom rozhodne soud.Soud v případě podání takového návrhu rozhodne nejpozději do týdne,což de stanoveno zákonem.V případě podání takového návrhu OSPOD je to do 24 hodin.Toto rozhodnutí je již až do dalšího rozsudku závazné a pravomocné.