mardwina

Před svatbou jsem do žádosti o společné příjmení uvedla příjmení Nováková. Lze to ještě 5 dní po svatbě změnit na NOVÁK?

Nejlepší odpověď
chudst

Ach jo, proc? Kvuli tomu se mi cestina libi. Nicmene: ano, jiste to pujde. Otazka je, jak moc rychle. Pokud nemate jeste zmenenou obcanku, apod., pak budete-li rychle reagovat, mozna to pujde rychle vyresit.

Vychazim z toho, ze clovek si muze zmenit oficialne sve jmeno, ale je u toho samozrejme spousta papirovani.
Doplňuji:
tom004: bohuzel, pokud zijete v zahranici, tak obcas vypada hloupe, kdyz se jmenujete jinak, nez manzel. Ale i tak – me se to proste libi.

[A jinak nemusite davat zavorky k me prezdivce – normalni ji s klidem prosim sklonujte :)]

Další odpovědi
tom004

Souhlas,s chud­st(em).Nechápu,proč to některým ženám vadí.Většinou­,jejich příjmení,bez -ová-,vypadají,„ne­dodělaně“,a ať se na mne klidně škaredí,někdy,i hlou­pě.