Bonatis

Vdala jsem se a nastěhovala se k manželovi, který bydlí v družstevním bytě. Co potřebují k přihlášení k trvalému pobytu?

Před nedávnem jsem se vdala a nastěhoval se k manželovi, který bydlí v družstevním bytě. Co potřebují k přihlášení tr.po

Odpovědi
marci1

Při ohlášení změny místa trvalého pobytu je občan povinen:
vyplnit a podepsat „Přihlašovací lístek k trvalému pobytu“, který je k dispozici na každé ohlašovně (je možné používat pouze originální tiskopis), vzor formuláře lze stáhnout zde (pdf, 200 kB),
prokázat totožnost občanským průkazem nebo, nemá-li platný občanský průkaz, jiným obdobným dokladem, který je veřejnou listinou,
doložit doklad opravňující užívání bytu nebo domu (např. výpis z katastru nemovitostí, nájemní smlouvu), anebo pokud doklad nevlastní, úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu. Takové potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny,
vlastník objektu nebo jeho vymezené části nebo oprávněná osoba nedokládá ohlašovně při ohlášení změny místa trvalého pobytu své vlastnické právo nebo jiné užívací právo, pokud si existenci tohoto práva může ohlašovna ověřit bezúplatně veřejným dálkovým přístupem v katastru nemovitostí. 🙂
https://www.mvcr­.cz/clanek/hla­seni-trvaleho-pobytu-996765.aspx

hapiky

Přijde mi, že jen souhlas majitele bytu. Po přihlášení registrace trvalého pobytu.

Bobek 2

Pokud ten byt není v osobním vlastnictví, ale družstevní, tak bude zřejmě záležet na stanovách toho družstva, jestli stačí souhlas od člena družstva – uživatele bytu, nebo jestli družstvo stanovilo nějaké další podmínky. Pak je tu otázka, jestli se Váš členský podíl v družstvu stal součástí společného jmění manželů a tedy zda se manžel automaticky nestal členem družstva – to záleží zase i na jeho stanovách.