bolak

Před dvěma dny v rádiu mluvila nějaká kožní lékařka o atopickejch ekzémech a mluvila o tom jak je ta dnešní doba…

…posedlá čistotou, a lidi to přeháněj s mytím, že někteří se třeba mejou jednou nebo i dvakrát denně a že si tím pádem narušujou kožní bariéru a pak vznikaj tadyty obtíže, který jsou třeba i celoživotní.

Tak pokud je 1× nebo 2× denně moc, tak jak často se má teda člověk mejt, 1× tejdně? Nám vždycky říkali že když se nebudeme každej den mejt, že sme prasata, to už zas neplatí..

Nejlepší odpověď
Lucijej

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-casto-se-mytVepište odpověď…

Ono jde taky o to jakým způsobem se myješ a čím. Koupel se doporučuje max. 2 týdně, sprcha 1× denně a když se člověk potřebuje opláchnout i po ránu, tak rychle a bez mycího prostředku, prostě se jen ošplouchnout vlažnou /studenou vodou.
Doplňuji:
pusinka50: tak určitě nemyslela mytí rukou po wc, ale vyloženě koupání v horký vodě celého těla a kydání 20 druhů čistícíh prostředků…

Další odpovědi
pusinka50

Slyšel jsi dobře? To snad nemohla říct ženská a ještě k tomu lékařka? Já si ruce meju pořád, 100 x denně. Ale zásada je, teda aspoň v naší rodině, že když se přijde odněkud z venku, pak po použití WC a před jídlem, si ruce vždy dobře umýt mýdlem. A jestli si mám vybrat mezi atopyckým ekzémem a žloutenkou či úplavicí z nemytých rukou, volím jednoznačně atopycký ekzém
Doplňuji:
Lucílej: aha, já to špatně přečetla a pochopila, protože my máme v rodině atopicky ekzém, ale akorát na rukou, proto jsem to vztáhla na ruce.:-)

p.o.i.

pusinka50: tys asi nikdy neměla atopický ekzém že tu říkáš že by sis ho vybrala .. jestli máš zájem, napiš mi a já ti pošlu moje fotky-jak jsem vypadala než jsem se donutila jít ležet do nemocnice, pak se třeba zamyslíš nad tím co říkáš

pusinka50

omlouvám se za špatný nick, Lucijej

Lucijej

to je v pohodě :o) ale je zajímavé, že už jsi třetí, kdo se spletl přesně takhle :))