Avatar uživatele
bolak

Před dvěma dny v rádiu mluvila nějaká kožní lékařka o atopickejch ekzémech a mluvila o tom jak je ta dnešní doba…

…posedlá čistotou, a lidi to přeháněj s mytím, že někteří se třeba mejou jednou nebo i dvakrát denně a že si tím pádem narušujou kožní bariéru a pak vznikaj tadyty obtíže, který jsou třeba i celoživotní.

Tak pokud je 1× nebo 2× denně moc, tak jak často se má teda člověk mejt, 1× tejdně? Nám vždycky říkali že když se nebudeme každej den mejt, že sme prasata, to už zas neplatí..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, pusinka50, anonym před 4021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-casto-se-mytVepište odpověď…

Ono jde taky o to jakým způsobem se myješ a čím. Koupel se doporučuje max. 2 týdně, sprcha 1× denně a když se člověk potřebuje opláchnout i po ránu, tak rychle a bez mycího prostředku, prostě se jen ošplouchnout vlažnou /studenou vodou.
Doplňuji:
pusinka50: tak určitě nemyslela mytí rukou po wc, ale vyloženě koupání v horký vodě celého těla a kydání 20 druhů čistícíh prostředků…

Upravil/a: Lucijej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pusinka50

Slyšel jsi dobře? To snad nemohla říct ženská a ještě k tomu lékařka? Já si ruce meju pořád, 100 x denně. Ale zásada je, teda aspoň v naší rodině, že když se přijde odněkud z venku, pak po použití WC a před jídlem, si ruce vždy dobře umýt mýdlem. A jestli si mám vybrat mezi atopyckým ekzémem a žloutenkou či úplavicí z nemytých rukou, volím jednoznačně atopycký ekzém
Doplňuji:
Lucílej: aha, já to špatně přečetla a pochopila, protože my máme v rodině atopicky ekzém, ale akorát na rukou, proto jsem to vztáhla na ruce.:-)

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
p.o.i.

pusinka50: tys asi nikdy neměla atopický ekzém že tu říkáš že by sis ho vybrala .. jestli máš zájem, napiš mi a já ti pošlu moje fotky-jak jsem vypadala než jsem se donutila jít ležet do nemocnice, pak se třeba zamyslíš nad tím co říkáš

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pusinka50

omlouvám se za špatný nick, Lucijej

před 4021 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

to je v pohodě :o) ale je zajímavé, že už jsi třetí, kdo se spletl přesně takhle :))

před 4021 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek