stankovajira

Má šanci u soudu, když má jako důkaz SMS?

Před 9 lety jsem měla pohlavní styk s nezletilým. Jeho matka se to ted rozhodla řešit. Jako důkaz má sms .Má šanci u soudu?

Nejlepší odpověď
gecco

Jestli tuto otázku míníš jako žert, nezasmál jsem se – a to su jinak hodně veselý…
___
…„má jako důkaz SMS“…
😉
A co takhle výpověď (svědectví) poškozeného???
___
Jistěže má u soudu šanci…
Trestní zákoník – http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2009-40 .
Promlčecí doba je 10 let (nebo 15, pokud by šlo o §187, odst. 2. – 4.), ale pozor, promlčecí doba začíná běžet až od doby, kdy mladistvý dovrší 18 let…
___
Trestní sazba je pak rok až osm (pro odst. 1), dva až deset (odst. 2), pět až dvanáct (odst. 3), deset až osmnáct (odst. 4)…
___
Začni trénovat tepláky…

Další odpovědi
Reezo

Určitě ne. Navíc každý přestupek a trestný čin má určitou promlčovací dobu. To znamená, že když se do té doby nepříjde tak už to nepůjde řešit.

Navíc je naprosto klíčové co by jste případně řekla vy nebo příjemce vašich sms, že nikdy k tomu nedošlo. Celkem mě šokuje co vaše matka dělá.

ReHu

Nevím, jak dlouhá doba se dá považovat za promlčení.
Ani napíšeš, kolik let bylo účastníkům.
Obecně by se možná dalo říct, ale nevím, jak zmíněná sms byla formulovaná, že to byl žert či věc.
Nutno si ovšem uvědomit, že událost se stát neměla a může mít následky.

anonym

Sms jako důkaz po tolika letech nic neznamená,notaž ta dlouhá doba promlčení.

bolak

To máš 9 let stejnou simku? Jestli máš tu dobíjecí která není na jméno, tak ji vyhoď a neřeš to. Byla to prostě nějaká neznámá pani..

A i kdyby ne, tak jestli on nechce nic řešit, tak o co jde? Oba to popřete a případně řeknete že to byl jenom takovej fór na mámu..

stankovajira

oprava-proč to řeší až ted

stankovajira

jen nechápu pro to řeší až ted......

stankovajira

bylo mi 32 jemu 14.Vůbec to není žert.myslím,že on dnes nic řešit nechce.mobil má schovaný s našemi sms fakt 9let.mobil mu zabavila a psala si se mnou,jako že píše on…

gecco

Bylo mu 14, takže dneska 23…
___
No – pokud na tebe jeho matka podá trestní oznámení, pak:

  1. SMS je indicie, nikoli důkaz
  2. podstatné bude, jak bude on svědčit
  1. podle pravdy, máš odsouzení ´jisté´
  2. bude lhát – křivé svědectví (až 3 roky, pokud se prokáže)
  3. odmítne vypovídat s odvoláním na osobu blízkou (to by mohl v případě, že spolu např, žijete, jste oddáni…)

___
Vřele doporučuju kontaktovat slušného právníka přes trestní právo – dřív, než uděláš cokoli jiného…!
😉

ReHu

Už před těmi roky bych sms okamžitě smazala.
A......vždy je dobré dávat pozor na to, co píšu. NIKDY nevíš, kdo a kdy si co přečte.
Vidíš to teď.

gecco

ReHu – tady je vidět, kam může ´dojít´ hloupá volba partnera (resp. volba hloupého partnera)…
😉
Kluk byl ve 14 ´šťastnej´ – a dneska je holka ´namydlená´…

briketka10

móc šťastnej 😁