dgfdgf

Před 200 000 lety bylo dvoutisícté století př. n. l.? Napsal jsem to správně?

Nejlepší odpověď
annas

Nemáte to správně, Otázka je nepřesná, týká se gramatiky, nebo historie?

Gramatická správnost číslovek
Řadová číslovka od 200 000 je dvěstětisící.
Druhá možnost je dvousettisící.

Ještě řadová číslovka od 2000 – dvoutisící století.
Pro ověření http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=5604

Doplnění.
Tisíciletí se př.. n. l. uvádí až od 4. tisíciletí.
JInak např. doba kamenná – 2,6 mil. let.
Starověk – 250 př. n. l. – 476 n. l.
.
Staletí před naším letopočtem – přehled v odkazu

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Stolet%C3%AD

Nejstarší je 4. tisíciletí p. n. l – zahrnuje 31. – 40. století. p. n. l.
Nejmladší je 1. tisíciletí p. n. l. – zahrnuje 1. – 10. stoleí p. n. l.

Další odpovědi
led

správně by mělo být
Před 200 000 lety (od teď) je před jeden tisíc devět set osmdesáti staletími př.n.l.
přesněji
dvoutisíce století př.n.l. bylo před více než dvěma tisíci staletími (od teď),
pozor na počítání:
přesněji když letos počítáme do 21.století n.l. podobně i rok 2015 př.n.l. je 21.století před našim letopočtem

Pokračovanie v diskusii:

Frogman

Gramaticky správně by mělo být:
„Před 200 000 (slovy: dvěma sty tisíci) lety bylo 2 000. (slovem: dvoutisící) století př. n. l.“

arygnoc

nie.
začalo 2001 storočie pred kristom.

😉

mosoj

Před 200 000 lety bylo 1981. století před n.l.

Hykam

No já myslím, že před 200 000 lety bylo (pokud to zaokrouhlím na tis.) 198 000 let před naším letopočtem

metro

Dávejte otázky do správných kategorií.

led

Požiadala som annas, ako znalkyňu jazyka českého, o vysvetlenie tohto problému na príklade mojej odpovedi. Ano, som si vedomá, že slovenčina sa mi trochu do češtiny mieša „é"miesto správneho "í“ , čo mi annas správne vytkla a zhoršila známku zo znalosti českého jazyka.
citujem:
„číslovka se nemusí skloňovat, ale předmět ano – máte dobře, mohla by být druhá varianta před jedním tisícem devíti sty osmdesáti staletími …dvoutisící století, = 2000. – dvousettisící = 200.000…“

Týmto jej ďakujem za vysvetlenie.