arygnoc

prečo sú duchovní zamestnancami štátu, prečo štát prispieva 1,5 miliardou na ich mzdy?

ak si teda založím Arygnocovu cirkev úplného popierania boha, bude mi štát dávať plat ako jedinému a hlavnému kňazovi cirkvi?

stali by ste sa členmi takejto cirkvi? (asi budem musieť vytvoriť nejaké stránky, starý zákon, nový zákon, budúci zákon, nejaké tie zjavenia a apoštolské listy mne, zopár zázrakov a hlavne prikázaní [čo tak >nebudeš kopať do bezbranného spolu s ostatnými<?])

pre info:
štát platí mzdu kňazom týchto cirkví:
Církev adventistů sedmého dne
Apoštolská církev
Bratrská jednota baptistů
Církev bratrská
Církev československá husitská
Českobratrská církev evangelická
Evangelická církev augsburského vyznání v České republice
Evangelická církev metodistická
Federace židovských obcí v České republice
Jednota bratrská
Luterská evangelická církev a. v. v České republice
Náboženská společnost českých unitářů
Pravoslavná církev v českých zemích
Církev řeckokatolická
Církev římskokatolická
Slezská církev evangelická augsburského vyznání
Starokatolická církev v České republice

Nejlepší odpověď
beer

Proč to tak má tento stát nastaveno – ptej se politiků, nejlépe svého poslance ))

Pokud si chceš založit církev: § 10 odst. 1 zákona: „Návrh na registraci církve a náboženské společnosti podávají ministerstvu nejméně tři fyzické osoby, které dosáhly věku 18 let, mají způsobilost k právním úkonům a jsou občany České republiky nebo cizinci s trvalým pobytem v České republice (dále jen "přípravný výbor“). Členové přípravného výboru návrh podepíší a uvedou své osobní údaje. V návrhu přípravný výbor určí, kdo z jeho členů je zmocněn jednat jménem přípravného výboru. Podpisy členů přípravného výboru musí být úředně ověřeny."
Já žádnou církev nepotřebuji, stačí mně ateismus..

Zdroj: http://www.mkcr­.cz/scripts/de­tail.php?id=372

Další odpovědi
anonym

Založ si, namísto církve, politickou stranu – v principu jde o totéž a je to jednodušší…
;-D
Ale abych ti odpověděl na otázku, proč jsou kněží placeni ze státního rozpočtu – protože stát církvím sebral majetky, z jejichž výnosů byli placeni dříve. Doufejme, že církevní restituce konečně proběhnou a tím státní rozpočet bude břemene mezd církevních hodnostářů zbaven.
😉

led

Na 1.otázku – pretože
a/ tak sú postavené zmluvy s Vatikánom
b/ odsúhlasili tak zákonodarné orgány
Na 2.otázku – cirkev je skupina veriacich kresťanského vyznania
Vami vymenované cirkve spadajú do tejto kategórie náboženského vyznania.
Ak by ´arygnocova cirkev´ patrila do tejto skupiny a spĺňala zákonom stanovené podmienky mohla by si aj ona nárokovať štátny príspevok.

Doplňuji:
Najlepšie vám na vašu otázku, v zmysle zákona o informáciách, zodpovedia na Ministerstve kultúry. Z ich rozpočtu idú tieto príspevky, tam vás môžu informovať, či sa príspevky týkajú aj muslimov.

zjentek

.Proč? Protože lidé chtějí věřit? No, píšu lidé,ale každý si to musí přebrat po svém, jestli nemocní, zoufalí, beznadějní, či jen hloupí..

arygnoc

beer:

tak do toho idem, keď nepotrebujem nejakých 10.000 podpisov.

hľadám troch veriacich, o plat sa šábneme (1/4 pre každého – aspoň nejaká výpomoc ku dôchodku)

arygnoc

mowla

samotná cirkev nevyprodukovala ani tehlu, nieto ešte nejaké majetky – tie vyhrážaním a zabavovaním doslova ukradla iným.

niet dôvodu cirkvi niečo vracať, naopak, mala by byť zakázaná ako nacisti a pod., ako organizácia propagujúca násilie (už iba akt ukrižovania je násilie).