Arlos

Prečo si učitelia telocviku na začiatku školského roku zapisujú váhu a výšku žiakov?

Odpovědi
2k2o2s

Proto aby ve třídě žáky rozdělila do jednotlivých skupin které budou spolu cvičit. Nemohou hrát spolu basketbal když jeden je dvakrát vyšší než ten druhý.

marci1

Aby na konci školního roku mohli porovnat +výšku a ± váhu žáků, vzhledem k jejich tělesné aktivitě. 🙂

ivzez

Nevím o tom, že by učitelé tělocviku měli právo
si zaznamenávat váhu a výšku dětí. Ještě, že už
mám děti dospělé, já bych s tímto nesouhlasila.

Drap

Aby na konci roku věděli, jestli vyrostli a zda hubli, či přibrali. Kromě toho výška a váha může mít vliv na některé cviky a sporty.

jirka F

O tom se mě naštěstí zdálo jenom ve snu, ale že by se tohle dělalo i ve skutečnosti někde možná. Asi aby si ta učitelka udělala statistické porovnání žáků a na konci roku mohla porovnat. Pokud tělocvik nebere doopravdy vážně tak je to ještě pořád jenom statistika.