strapanka

Preco psickovia kychaju, tecie im z nufaka, ale nekaslu?

Momentalne sme doma dve nachladnute, ja a nasa 8-rocna fenka Ema. Tie prve dve veci mame spolocne, ale kym ja kaslem ako diva, zrazu som si uvedomila, ze ziadneho psa som este nikdy kaslat nepocula…

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud psi „kýchají“ a teče jim z nosu, není to otázka anatomie, ale problém je na řešení veterinářem. Někdy může tzv. měkké patro a zkrácená čelist způsobit chrčení, ale bez výtoku .

Další odpovědi
Awer

Vsadil bych se, že je to stavbou čelisti, umístěním hlasivek nebo způsobem dýchání, ale bohužel nejsem zrovna specialista na biologii. Připomíná mi to lehce otázku proč lidoopi nemohou mluvit a lidsky se smát (kde myslím hraje hlavní roli dýchání)..

Jajix

I pes může být nemocný, pokud jen občas kýchne může to být zapříčiněné prachem nebo že se mu něco dostalo do nosu či dýchacích cest. Pokud ale spíše kašle (může i vykašlávat hleny) ale také nemusí, hodně odpočívá a teče mu z nosu více než by mělo může se jednat o takzvaný psí kašel,většinou se do tydne sám pejsek zotaví, pokud ale problémy přetrvávají déle jak týden je třeba jít k vetovi a ten nasadí antibiotika. Pes by měl být v klidu a hodně pít, do týdne je většinou v poho. 🙂