Prečo nemôžeme v európe chovať geneticky upravené zvieratá?

Odpovědi
Terryle

Myslím, že hlavně kvůli riziku smíchání s „normálníma“ zvířatama ve volné přírodě nebo v negeneticky upravenejch chovech. Ono se přece jen pořád neví, co můžou genetický modifikace za pár desítek let způsobit a pak by bylo blbý zjistit, že máme geneticky modifikovaný skoro všechny slepice, protože kdysi z jednoho genetickýho kurníku jich pár uteklo a připletly se mezi ty normální, se kterýma se pomnožily… a teoreticky tak přenesly geneticky upravenou informaci dál.

Nebo je prostě Evropa konzervativní a lidi to tu nechtěj – berou to jako etickej problém. Nebo všecko dohromady.