Mišús_ik

Prečo nejde navliecť na ihlu nieť, ak sa pozeráme 1 okom ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Já ji navleču. Použiji systém pokus – omyl.

Je to stále o tom prostorovém vidění a na to potřebuješ dvě kukadla.

Další odpovědi
Alesh

Proč by to nemělo jít? Chceš říct, že jednoocí nešijí?
Jde to, ale hůř, neboť člověk potřebuje dvě oči pro 3D vidění.
Proto třeba Leela ve Futuramě v 3D kině nic neviděla. 🙂

Drap

Jde to i s jedním okem, při troše cviku

dudu

Jak říkají správně kolegové, je to o stereovjemu. Přivřetím jednoho oka tak trochu zaskočíte svůj mozek, ale on se dokáže poměrně rychle přizpůsobit.
Já už dlouho téměř neslyším na pravé ucho., to druhé se časem stalo citlivější zejména v některých kmitočtech, ale nedokáže nahradit zmíněný prostorový vjem, takže pokud na mne někdo zavolá, nevím ze které strany a otáčím se jako holub na báni. Má to ovšem i svoje výhody – doma co nechci, neslyším…