Kublerko

Prečo mi nefungujú slúchadlá v telefóne?

Zdravím, chcel by som sa spýtať čím to môže byť že mi nefungujú slúchadlá na telefóne, pričom iné hrajú bez problémov. Telefón akoby o nich ani nevedel, telefón hra v tedy klasicky-nahlas. Tieto slúchadlá v inom telefóne hrajú a tak isto aj v notebooku. Jack je klasika 3,5 s troma prúžkami. Ako som už spomínal, iné slúchadlá s týmto jackom fungujú. Čím to môže byť?

Odpovědi
Hlada

Nejspíš budou zapojená jinak. Existují dva způsoby zapojení.
Od špičky:
L-R-GND-MIC
L-R-MIC-GND

aliendrone

Téměř jistě je domrvený port. (zásuvka na jack) Nejčastěji je odtržený od pcb desky anebo jsou uvnitř vyhongané kontakty. Trpí tím polovina zařízení (ta druhá ne, protože se sluchátka nepoužívají nebo je tvoleno jako lepší řešení užití BT sluchátek. Vot těchnológia plánovaného zastarávání (walkmany z 80.let touto poruchou netrpěly, ale to přeci je „zastaralá technologie“. Holt ti je naznačeno, že je načase koupit nový. :(

A co na to ekoaktivisté? Raději zachrání (s náklady 200 000USD) velrybu co uvízla na mělčině – aby ji o pár kiláků dál rozsekaly lopatky lodních šroubů proplouvajícího tankeru! Ať žije Greenpeach! ;) :D :D