Human

Prečo má Rusko na svojich stíhačkach stále znak z čias ZSSR?

Takmer na všetkých obrázkoch ruských stíhačiek – Su-30, Su-25 a dokonca aj Suchoj 50 (kt. sa začal vyvíjať až po rozpade ZSSR) vidím, že tam je tá červeno-biela hviezda ešte z čias ZSSR, aj keď na Wikipédii som videl, že súčasný znak je červeno-modro-biela hviezda :D Vie mi to niekto vysvetliť?

Odpovědi
arygnoc

z toho istého dôvodu, ako má čr z čias československa.
napred sa treba diviť vlastnému bordelu, potom pozerať k susedovi.

:-Q

led

"Někdejší symbol sovětské éry nahradí tříbarevnou hvězdu, která podle expertů ministerstva obrany neladí s maskovacím zabarvením strojů.
Dosavadní identifikační znak ruských vojenských letadel je vyveden v barvách ruské státní vlajky, tedy červené, modré a bílé. Tříbarevnou hvězdu nahradí rudá, která označovala sovětské bojové letectvo od 20. let minulého století. Ve srovnání s tehdejší dobou bude jen o něco menší.
Tříbarevná hvězda se ruským letcům nelíbí, protože už na dálku prozrazuje příslušnost letounů a vrtulníků k ruské armádě. Letadla jsou příliš nápadná a maskovací zbarvení je tím pádem zbytečné, tvrdí odborníci.

Stoupenci starých sovětských pořádků se ale podle listu Izvestija dlouho radovat nebudou. I rudá hvězda, jakkoli malá, je podle expertů příliš nápadná a trupy bitevních letadel natrvalo zdobit nebude. Připravuje se už nová varianta – z hvězdy zbude jen rudý obrys. Nápad už se prý testuje."
http://zpravy­.idnes.cz/rus­ko-letectvo-stihacka-ruda-hvezda-d71-/zahranicni.as­px?c=A130126_085829_zah­ranicni_aha

isteron

Z takého istého dôvodu, z akého sú podniky autobusovej dopravy v ČR označované ako ČSAD.