maikl

Přechod z invalidního důchodu III.st na I.st

Dobrý den v roce 2009 jsem měl prac.úraz pravé ruky,byl mi přidělen invalidní důchod III.st.Po roce jsem šel ke komisi kde mi bylo řečeno že mám nárok ještě na 13.měsíců ochrané lhůty ve IIIst.invalidyty a že budu předvolán opět na komisy.Teď již rok uplynul tak jsem se informoval o termínu komise a bylo i zděleno že jsem byl přesunut do I sk.invalidyty a že předvolán na komisy nebudu.Je to vůbec možné aby mě automaticky přesunuli do jiné skupiny pokud nevyděli stav ruky jaky je v této době?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Komise nemusí nic vidět, stačí ji posudek lékaře.
Prostě jsi zdravý a tak jdi dělat-myšleno v legraci.
Bohužel tak to je.

Další odpovědi
Děda Louda

Komisi je zcela lhostejné, co má řešit. Jednou je to komise, tak se očekává, že vydá rozhodnutí. Nikoho nezajímá, co ji k závěrům vede, na jakém základě rozhoduje. Prostě to jsou jenom úředníci, kteří fungují zcela nezávisle na vnějším světě. V rámci Evropy si přeci taky živíme komise, jež rozhodují o zahnutosti banánů a podobných nesmyslech a jak si je, panečku, ti moudřejší z nás, jež jsme si „zvolili“, pochvalují.