Vlosa_xD

Co je to vlastně přechod u ženy a v kolika letech nastává?

Co je to vlastně přechod u ženy a v kolika letech nastává??

Odpovědi
anonym

U každé ženy je to rozdílné.
Klimakterium přichází zhruba mezi 45. až 50. rokem věku ženy, jsou ovšem (i výrazné) odchylky oběma směry. Jeho začátek je individuální a závislý na řadě faktorů – dědičnost, rasa, někdy i faktor geografický. Menstruace je většinou slabší a kratší, stává se nepravidelnou – cykly se prodlužují až se menstruace ztratí docela (menopauza). Klimakterium je často doprovázeno řadou (někdy velmi) nepříjemných projevů a zdravotních problémů. Nejznámější, nejčastější a pro ženy nejnepříjemnější jsou časté návaly horka s pocením, zvýšené pocení obecně, poruchy spánku (nespavost), časté změny nálad, deprese, nesoustředěnost, závratě. V důsledku nedostatku estrogenu dochází k úbytku vody v pokožce, tedy ke zvýšené tvorbě vrásek a zrychleným stárnutím pokožky. Závažné jsou zdravotní potíže – možnost vzniku osteoporózy, sklony k nadváze, vysokému tlaku a zvýšeným hodnotám cholesterolu a z toho plynoucí zvýšené riziko kardiovaskulárních onemocnění; objevuje se močová inkontinence a zvýšené riziko zánětu močových cest.

U žen po chirurgickém odstranění vaječníků příznaky mohou objevit náhle až dramaticky, protože hormonální hladiny v tomto případě neklesají postupně, ale rychle a razantně. Čím mladší žena takovou operaci podstoupila, tím mohou být potíže výraznější.
Zdroj:https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=p%C5%99echod+u+%C5­%BEeny+wiki

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=p%C5%99echod+u+%C5­%BEeny+wiki

anonym

Přechod u ženy znamená, že přechází z pracovního procesu do důchodu a ten bývá ve věku cca 60-ti let, kde se bere v potaz počet porozených dětí.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.